Sahada Göz Yaşı Döken Futbolcular Olacak

Sakaryaspor başkan adaylarından İsmail Gürses düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını açıklarken projeleri hakkındada bilgi verdi.

Sakaryaspor 19.05.2016, 17:32 21.05.2016, 00:25 SporExpres
Sahada Göz Yaşı Döken Futbolcular Olacak
 Sakaryaspor eski başkanlarından iş adamı İsmail Gürses bugün düzenlediği bir basın toplantısı ile cumartesi günü gerçekleşecek kongrede aday olacağını resmen açıkladı.

Halit Evin, Cihan Yıldıran gibi isimlerinde katıldığı basın toplantısında "Nerede Kalmıştık" diye söze başlayan İsmail Gürses; "Aslında bizim bıraktığımız nokta burası değildi ama yarınlarda yaşanacak güzel günler var" dedi

3 Günlük bir çalışma değil 

3 Gün kala aday olmaları ile ilgili gelen eleştirilere yanıt veren Gürses; "Bu takımı Bank Asya 1.Lige taşıyan bir ekip bu, 3 günlük bir ekip değil. Kongre kararı alındığından beri kolları sıvayıp çalışma yapan bir ekibiz.Gün polimik yapma yada kavga etme günü değil birlik beraberlik günü. 153 delegenin iradesi bu ekibi işaret ederse Sakaryaspor'u hak ettiği yere getirmek için çalışacağız"dedi

3,6 Milyon Bütçe

Bu sezona ait bütçe çalışması ile ilgili bir soru üzerine İsmail Gürses," Ekibimiz takımın ekonomik gelir ve giderleri konusunda ciddi bir çalışma yaptı. Bu sezon harcanacak para 3,6 Milyon TL civarında. Fakat sadece yeni stadın işletilmesi masrafı aylık 400 Bin TL'ye yakın.Bunun için gerekli hazırlıkları yaptık" diye konuştu

Premier lig modeli

Sportif yapılanma ile ilgili önemli girişimleri olduğuna değinen Gürses; "İngiltere premier ligde bir çok takıma sportif planlama konusunda destek veren bir kuruluş ile görüşmeler yaptık. Bu konuda bize önemli katkılar sağlayacaklar.

Sahada Göz Yaşı Dökecekler

Sakaryaspor kadrosunda hak eden oyuncuların takımda kalacağını belirten Gürses bunun yanı sıra haksızlığı uğrayıp takımdan gönderilen oyuncularlada görüştüklerine değinerek; "Sözleşmesi devam eden yada biten tüm oyuncularla görüşeceğiz, bunun dışında haksızlığa uğrayarak takımdan gönderilen değerlerimizede kapılarımızı yeniden açacağız. Fakat kendini Sakaryaspor'un üstünde gören Berat Çetinkaya gibi örneklerde bu takımın kapısından içeri giremeyecek. Alın teri ile mücadele eden olası bir kötü sonuçta göz yaşı dökecek kadar onurlu oyunculardan kurulu bir takım olacak" dedi.

U19 Takımına yeşil ışık

Sakaryaspor'a en büyük katkıyı kendi yetiştirdiği değerlerin sağlayacağına değinen Gürses;" Özellikle bu yılki U19 takımımızdan mutlak suretle faydalanacağız. Sakaryaspor eskisi gibi alt yapısı ile yetiştirdiği değerler ile anılmaya başlayacak" diye konuştu.

7 Yıllık Plan

Gürses kısa vadeli günü kurtarmak amaçlı atılacak adımların fayda sağlamaktan çok zararı olacağına değinerek;" Ekip olarak uzun vadeli bir planla yola çıkacağız. 7 yıllık bir proje çerçevesinde ama bu yönetimle ama bizden sonra gelecekler olanlarla daha sağlam temellere oturmuş bir Sakaryaspor olacak"

Sezona yeni stadda gireceğiz

Basın mensuplarının yeni stadın yetişmeyeceği söylentiletileri ile ilgili sorusu üzerine İsmail Gürses;" Biz yeni sezona mutlaka yeni stadda girmeyi planlıyoruz. Gerekirse Cumhurbaşkanına kadar çıkıp o stadın bitirilmesini sağlayacağız.Burada belki taraftar baskısına bile ihtiyacımız olacak"dedi.

Utku Kaynar/Medyabar.com

Yorumlar (5)
Grand balcı 8 yıl önce
Allâh yolunuzu acık etsin başkanım..! Hep destek tam destek..!
serkan kose 8 yıl önce
haydi sakaryaspor kalk ayaga yeter be yeter hadi baska u19 doğru terciğ
Caner Tosyalı 8 yıl önce
Bırak bu işleri ismail gürses sen ince başkan olda ondan sonra ahkam kes. Hikaye anlatma millete
ss54 8 yıl önce
ne dedin ? ismail gürses başkan oldu ?
Sakarya 8 yıl önce
La tosyalı adam başkan oldu:)