Sahaya çıkacak gücümüz var
MEVCUT KADROMUZ İLE DEVAM EDECEĞİZ… ÇOK ŞÜKÜR SAHAYA ÇIKACAK KADROMUZ MEVCUTTUR. BU KADRO DA BİZE YETER. MERAK ETMEYİN

Sakarya Kamuoyuna,

Olağan üstü Genel kurul sonrası şevk ve heyecan içerisinde şehrimizin gözbebeği kulübümüzün düştüğü kaos ve belirsizlik ortamında BİRİLERİ SEYREDİP YORUM YAPARKEN EN ÖN SIRADAN… Bizler… Sakaryaspor sevdalıları, duruma seyirci kalmayarak, SORUMLULUK DUYGUSU ile sahneye çıkıp tüm iyi niyetimiz, kararlılığımız, inancımız ile uzun soluklu ve meşakkatli bir yolda yüklendiğimiz misyonun bilinci ile çalışmaya başladık. Göreve gelen Yönetim kurulumuz; SAKARYASPOR A.Ş. nin içinde bulunduğu duruma vakıf olmak, bunu da şeffaf ve güvenilir biçimde; şehir ve basınımız ile paylaşmak adına önceliği Mali tablonun analizini konunun uzmanlarına teslim ederek net tablonun ortaya çıkmasına vermiş ve elde edilen rapor 14.08.2009 günü kamuoyu ile paylaşılmıştır. SAKARYASPOR A.Ş. nin toplam borç miktarının 22.178.375.14 TL. olduğu ve acil ödenmesi gereken eski futbolcularımıza ve teknik heyetlerimize olan borç miktarının ise 5.572.790.87 TL olduğu kamuoyuna duyurulmuştur.

SAKARYASPOR bir şirketten ziyade şehrimizin sosyal tek olgusu ve şehrin en önemli değeridir. Bunun içindir ki sosyal sorumluluk olgusu ile tüm şehir ve şehrimizin dinamiklerinin Başta milletvekillerimiz, İlimiz Valisi’ nin desteğiyle, tüm belediye başkanlarımız, daire müdürleri, sivil toplum örgütleri, basınımız, esnafımız, işadamlarımız, Sakarya halkımız ve Türkiye’ nin dört bir yanına Sakaryaspor sevgisini duyurmuş Tatangalarımızın harekete geçmesini bekledik. Çünkü Sakaryaspor’ umuzu layık olduğu yere taşımanın hepimizin görevi olduğunu düşündük.

Ancak görevi devraldığımız kısa zaman zarfında büyük bir üzüntü ile izlemekteyiz ki heyecanımıza ortak olmalarını beklediğimiz kişi ve kurumların destek olmanın aksine tam tersi bir tavır sergilediklerine tüm şehir ile birlikte şahit olmaktayız. Öncelikle yönetim kurulundan “KOLAY YOLU SEÇEREK İSTİFA EDENLER” i şehrimiz halkı günü geldiğinde elbette değerlendirecektir.

Çıktığımız bu yolda öngördüğümüz eylem planı içerisinde karşılaşacağımızdan şüphe duymadığımız bu tarz engeller ve yıldırmalar heyecanımızda en ufak bir hezeyana sebep olmamakla birlikte en yakınımızda görmeyi arzu ettiğimiz kişi ve kurumlardan gelen negatif tavır ve davranışların bizleri yaraladığını paylaşmakta hiçbir sakınca görmüyoruz.

Yönetim kurulumuz sosyal sorumluluk duygusu ile talip olduğu ve görev almaktan onur duyduğu bu görev itibari ile yeni sezonun yükünü kaldırmak için hiçbir fedakarlıktan ve gayretten asla kaçmayacaktır. İçinde bulunduğumuz süreç Kulübümüz açısından bir milat teşkil etmektedir. Gelecekte aynı kaygıları ve endişeleri taşımamak adına bulunduğumuz süreçte; fedakarlıkların yapılma zorunluluğu gereklilik arz etmektedir. Aksi takdirde aynı sıkıntıların gelecek dönemlerde de artarak süreceği aşikardır.

19.08.2009 günü verilen kokteylde sıkıntıları dile getirmiştik. Kulübümüzün sermayesinin 2/3 ünü kaybettiği için İFLAS ETMİŞ durumda olduğunu; İtalya’ dan Fiorentina, ülkemizden Zonguldak, Göztepe, Aydın vs. gibi köklü kulüplerin ne hale düştüklerini örnek olarak göstermiş ve Komşumuz Kocaelispor’ un da içinde bulunduğu durumun bizlere ders vermesi gerektiğini belirtmiştik.

Bu kokteyle bütün eski başkanlar ve kurucularımız bizzat tarafımdan davet edilmiştir. Keza 23.08.2009 tarihinde yapılan sezon açılışına da bizzat tarafımdan davet edilmişlerdir. Ama hem kokteyle hem de sezon açılışına başta YÜKSEK DİVAN KURULU BAŞKANI GELMEMİŞTİR.

Ve ders alamadık. Bugün komşumuz ile aynı duruma düştük. Bulunduğumuz durum ve koşullar hepimiz için bir yenilgidir. Artık “kimseyi suçlamak zamanı değildir” DEMEYECEĞİM. ÇÜNKÜ BU TÜR GÜZEL SÖZLERİN HİÇBİR ANLAM İFADE ETMEDİĞİ ORTADADIR.

Borcumuz olan eski futbolcularımız ile göreve geldiğimiz günden itibaren yapmış olduğumuz görüşmeler şu şekilde cereyan etmiştir. Öncelikle alacaklarından vazgeçmeden, yasal hakları baki kalarak yeni sezonda lisans çıkartabilmemiz için muvafakat vermelerini talep ettik. Bu teklifimiz maalesef kabul görmedi. Daha sonra alacaklarının % 30’ unu ödememiz karşılığında muvafakat vermeleri konusunda (Yasin Çelik hariç diğer futbolcularla) 25.08.2009 günü mutabakata varılmıştır. 26.08.2009 günü Türkiye Futbol Federasyonu’ nda saat 14.30’ da toplantı düzenlenmiş ve tüm avukatlar davet edilmiştir. Ancak toplantıya geldiğimizde sadece Burak Akdiş ve Gökhan Kök’ ün avukatı ile futbolcu temsilcisi Çağlayan Gençcan gelmiş ve % 30 karşılığında muvafakatname vermeye hazır olduklarını söylemişlerdir. Diğer avukatlar ve futbolcular federasyondan tekrar aranmışlar; bu futbolculardan 4’ü alacaklarının % 50 si karşılığında diğerleri ise alacaklarının tamamı karşılığında anlaşacaklarını söylemişler ve avukatlar toplantıya da gelmeyeceklerini bildirmişlerdir. Yasin Çelik isimli futbolcu ile bizzat yapmış olduğum görüşmede kendisine sen Sakarya’ lısın ilk imzayı senin atman gerekir dediğimde kendisi cevap olarak “Sakaryaspor kulübü isterse batsın, ben imza vermem, Sakaryaspor bana ne vermiş ki, bana Sakaryanın çocuğu demeyin ben KONYA ÇOCUĞUYUM” diye cevap vermiştir. İlker Yağcıoğlu ve Recep Çetin konusunda ise eski yönetici ve kulübümüze onları getiren Erdinç Şehit’ ten yardım istedim. Erdinç Şehit; Recep ile arasının iyi olmadığını bu konu için Serdar Şener ile görüşmemi, İlker için ise kendisinin İlker ile görüşüp bana döneceğini söyledi. Hala Erdinç Şehit’ in dönmesini bekliyoruz. Serdar Şener ise Recep ile yaptığı görüşmeden sonra bana Recep’ in “Kesinlikle imza vermeyeceğini, ne olursa olsun parayı alacağını sonra da kulübe bağışlayacağını” söylediğini bildirmiştir.

Şu anda yeni transfer edilen futbolculara lisans çıkartılabilmesi için yaklaşık 3.500.000,00 TL tutarında 3-4 aylık bir teminat mektubunun verilmesinden veya bu paranın ödenmesinden başka bir çıkar yol kalmamıştır.

Sayın Valimiz ve Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı ile dün akşam Satso’ nun iftarından sonra Rüstemler tesisinde bir görüşmemiz olmuştur.

Tarafımdan, Bugün için Sakarya Vali’ miz ve B.Şehir Belediye Başkanımız, Milletvekillerimiz ile bir toplantı yapılması talebinde bulunulmuştur. Bu gün için bu toplantının öğlenden sonra yapılması planlandı ancak bu saate kadar da bu toplantı gerçekleşmedi.

19.08.2009 günü Maltepe Polisevi Tesisleri’ ndeki Sakaryaspor Kokteyli’ ne bilindiği gibi davetlilerden 63 kişi katılmışken dün akşam Satso’ nun iftarına katılan binlerce davetliyi de üzüntü ile izledik.

Mevcut hacizler sebebiyle kulübümüze hiçbir gelirin gelme ihtimali bulunmamaktadır. Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen otopark gelirinden başka hiçbir gelirimiz yoktur. Büyükşehir Belediyesi’ ne teşekkür ederiz.

Şirketimizin mevcut haliyle yani SSK ve vergi borçları var iken hiçbir ihaleye katılması mümkün değildir. Dolayısıyla yeni gelir kaynakları elde etmemiz de mümkün değildir.

Ne acıdır ki; kulübümüze sponsor olması için başvurduğumuz Sedaş’ tan yardım beklerken Stadımızın elektrikleri kesilmiştir. Bugüne kadar böyle bir şey yapmadınız da bizim gelmemizi mi beklediniz?

Kulübümüze aidat borcu olan bazı eski başkanların ve üyelerimizin borçlarını hala ödememeleri ve tüzüğü hazırlayanların bize “TÜZÜĞÜ İYİ OKUYUN, ESKİ BAŞKAN VE KURUCULARDAN AİDAT ALINMAYACAKTI” şeklinde cevap vermeleri.

Sakaryaspor için çalışma gayreti içinde olanlara ne için bu işlere karışıyorsun diye telefon edilmesi,

Sakva tarafından tesislerimize verilen yemeğin dahi birden bire kesilmesi ve tam 507.000,00 TL haciz işleminin başlatılarak Spor Toto’ dan alacaklarımıza haciz konulması,

Bütün bunlar bizi yıldırmıyacak aksine daha çok motive edecektir.

Yolumuza; bu işin böyle olacağını, lisansların çıkartılamayacağını ve bu sene oynayacak kadronun listesini Futbol Şubesi Sorumlusu arkadaşımız Akın AKSAKAL’ A veren Yüksek Divan Kurulu Başkanı Sabri Küçük’ ün DEDİĞİ GİBİ; MEVCUT KADROMUZ İLE DEVAM EDECEĞİZ… ÇOK ŞÜKÜR SAHAYA ÇIKACAK KADROMUZ MEVCUTTUR. BU KADRO DA BİZE YETER. MERAK ETMEYİN.

Birilerinin beklediği gibi bırakmayacağız, yılmayacağız. Aksine inatla, sabırla, kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Zaman her şeyin en iyi ilacıdır.

Sorunların çözümü için olağan üstü gayret gösteren Şansal Büyüka, Oğuz Dizer, Çağlayan Gençcan’ a, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen eski başkanlarımızdan
Bülent Yılmaz, İbrahim Müftüoğlu, Recep Hacıeyüpoğlu ve Selahattin Aydın’ a; bizlerden ve Sakaryaspor’ dan desteklerini esirgemeyen değerli yerel basınımıza ve taraftarlarımıza, gemiyi terk etmeyen yönetici arkadaşlarıma kamuoyu önünde teşekkürlerimi sunarım.

Son olarak da İyi gün dostlarıma seslenmek istiyorum:
“Kahvelerim pişti gel,
Köpükleri taştı gel,
Kötü günler geçti gel”

İyi gün dostlarım bilsinler ki bundan sonra cep telefonu kullanmayacağım ve bir daha beni aramasınlar onlar kendilerini çok iyi biliyorlar. Kötü gün dostlarımı ise ben çok iyi biliyorum onlarla ölene kadar iyi günde de kötü günde de her zaman beraber olmaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygı ile sunarım.

İSMAİL GÜRSES
Başkan

changeTarget(document.getElementById("news_content"))
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.