Sahibinden Satılık TFF

Yağan şiddetli yağmura rağmen yaklaşık 1500 Tatanga protesto yürüyüşünü gerçekleştirdi


Sakaryaspor’a verilen haksız ceza nedeniyle dün çok sayıda taraftar Kent Meydanında buluştu.

Sakaryaspor 03.01.2012, 17:35
Sahibinden Satılık TFF
Yağan şiddetli yağmura rağmen yaklaşık 1500 Tatanga protesto yürüyüşünü gerçekleştirdi

Sakaryaspor’a verilen haksız ceza nedeniyle dün çok sayıda taraftar Kent Meydanında buluştu. Şiddetli yağmura rağmen önce açıklama yaptılar sonra Atatürk Stadı’na yürüdüler.

 YAĞMUR DURDURMADI

 Futbol Federasyonu tarafından önce 3 maç seyircisiz oynama cezasının ardından birde Pendikspor maçının  3-0 hükmen yenilgi olarak açıklaması bomba etkisi yaptı. Sakaryaspor taraftarları dün yağan şiddetli yağmura rağmen Kent Meydanı’nda buluştu. 1500’e yakın Tatanga Atatürk Anıtında basın açıklamasını yaptı. Yağmur şiddetini arttırmasına rağmen hiçbir taraftar meydandan ayrılmadı.

 KINIYORUZ

 Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve Yönetim Kurulu’nu şiddetle kınadıklarını söyleyen Tatangalar, “Sakaryaspor’un hakkını gasp ediyorlar. Taraftarlar olarak biz sessiz kalmayacağız ve sesimizi de sonuna kadar çıkartacağız. Şehrin ileri gelenleri sessiz kalabilir ama biz mücadelemizi  vereceğiz. Futbol Federasyonu Sakaryaspor’u haksız yere hükmen yenik saymıştır” dedi.

Kimse Sakaryaspor'un onuru ve şerefiyle oynayamaz

Taraftarlar yaptıkları basın açıklamasında Sakaryaspor'un itirazına rağmen cezanın geri çekilmemesi durumunda yönetimden tek isteklerinin kulübün ligden çekilmesini istediler. Açıklamada "Tek gayesi futbol olan bizleri ne polis panzerleri, ne sıkılan gaz ve ne de sıkılan sular durdurabilir. Bizler geçen sezon ilk defa tarihinde düştüğümüz bu ligde haklarımızı futbolculara helal ettik. TFF aldığı kararla eşi az görülen bir adaletsizlik örneği sergilemiştir. Bu alınan karar ortada ciddi bir senaryo kuşkusu ortaya koymuştur. Rahmetli Hasan Doğan bugün hayırla yad ediliyorsa, bugün TFF Başkanı Mahmut Özgener aldığı bu kararla tarihteki yerini alacaktır. Sakaryaspor büyük bir camiadır. Kimse Sakaryaspor'un onuru ve şerefiyle oynayamaz. Bu kararın geri çekilmemesi durumunda yönetimden ve başkanımızdan isteğimiz takımın derhal ligden çekilmesidir" denildi.

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)