Sakarya'da ''Korsan Hakem'' Tepkisi

Yeni Sakarya İl Hakem Kurulu’nda yer alan bazı isimlerin ‘’ Korsan Hakem’’ olarak faaliyet gösterdiği iddia ediliyor.

Sakaryaspor 16.11.2023, 15:50 16.11.2023, 15:54 SporExpres
Sakarya'da ''Korsan Hakem'' Tepkisi


Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından geçtiğimiz günlerde  Sakarya İl Hakem Kurulu’na yeni atama yapılmıştı. Yeni yönetimde yer alan bazı isimlerin ‘’ Korsan Hakem’’ olarak faaliyet gösterdiği iddia ediliyor.

TEPKİ ÇEKTİ

Korsan Hakem tabiri, Hakemliğin güncel yükümlülüklerini yerine getirmeden ve İl Hakem Kurulu’nun bilgisi ve izni olmadan özel organizasyonlarda hakem olarak görev alanlar için kullanılıyor. İl Hakem Kurulu’nda etik dışı bu faaliyetlerde bulunan kişilerin görevlendirildiği iddiası hakem ve futbol camiasında tepki ile karşılandı. Öte yandan ASKF ve Faal futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği'nin konuyla alakalı açıklama yapması bekleniliyor.

KORSAN HAKEM NEDİR ?

Hakemlerin tamamı sezon başında sağlık raporları alırlar, vize dönemi için ödemelerini yaparlar ve dernek üyelikleri için gerekli ödeme ve işlemlerini yaparak İl hakem kuruluna belgeleri teslim ederler. Atletik testleri ve yazılı sınavları tamamladıktan sonra hakemlik yapmaya hak kazanırlar. Ancak korsan hakemler bu işlemlerin hiç birini yapmadan halı sahalarda hazırlık müsabakalarında haksız bir şekilde görev alıp vize işlemlerini yapan, gerekli testleri geçen hakemlerin haklarını gasp ederler. 

Yorumlar (7)
Murtaza 8 ay önce
İsim veremezler çünkü yine birilerine yalaka haber yapmışlar.. bu kurul yine kimin zoruna gitti çok merak ediyorum.. bu kadar dert etmeyin medya mensupları sadece biraz hizmet edecekler daha önemli konular var ilimizde bunları yazın.. boş işlere takılmayın
Open see 8 ay önce
Dün de vardı yarın da olacak .kafanız yenimi çalıstı. Düşünmek lazım çekisme başladi.
Sitar wors 8 ay önce
İsimleri yokmu bunların. İsimlerini niye yazmıyorsunuz. Kim miş bu beyfendiler.
Gerçekçi 8 ay önce
Şimdiye kadar çok maçlara çıkıldı. Yıllardır süre gelen birşey acaba bu durum kime battıda bu haber yapıldı.
Göçmen Sakaryalı 8 ay önce
İlimiz bir böyle duyulmamıştı o da oldu. Bunu da kimseye bırakmadık. Afferin bizeee
Engin bıçak 8 ay önce
Bırakın bu işleri ya. Adamlar gelmiş 2 yıl görev yapacaklar. Dünden beri elli kişi link attı. Yapsınlar işlerini 2 yıl hepi topu. Ne var yani. Yorumuda biriniz adınızla yapın be.
Free MoonDay 8 ay önce
Korsan hakemi bilmem ama 180 bin tl’nin FREE bir dolunMOON DAY’inde nasıl hiç edildiğini iyi bilirim. ⏳