banner212

banner211

Sakarya-Uşak Dostluğu

Sakaryaspor taraftarları ile Uşakspor taraftarları arasında eskiye dayanan bir dostluk bulunuyor.

Sakaryaspor 09.02.2019, 10:23 08.02.2019, 23:40 UTKU KAYNAR
Sakarya-Uşak Dostluğu
banner218

Sakaryaspor taraftarları ile Uşakspor taraftarları arasında eskiye dayanan bir dostluk bulunuyor. 2005-2006 sezonunda 2.Lig A Kategorsi’nde Uşakspor’u konuk eden Sakaryaspor’un 4-0 kazandığı maçta yeşil siyahlı taraftarların konuk ekip taraftarlarına yaptığı jest hafızalara kazınmıştı.


12 Şubat 2006 Tarihinde Sakarya Atatürk Stadı’nda oynanan karşılaşmayı izlemeye gelen az sayıda Uşakspor taraftarı yoğun yağış altında açık tribünde zorda kalınca Yeşil Siyahlı taraftarların yaptığı jest ile kapalı tribüne alınmışlardı. Tatangalar karla karışık sağanak yapış nedeni ile ;’’ Yönetim uyuma Uşak kapalıya’’ tezahüratı yaparak konuk ekip taraftarlarını kapalı tribüne aldırmaları unutulmadı. Bu sezon ligin ilk devresinde ligin ilk devresinde Sakarya’da oynanan müsabaka öncesi ve sonrasında iki takım taraftarları arasında dostluk rüzgarları esmişti.
 

banner220
Yorumlar (3)
Maceracı 4 yıl önce
Ikide bir dostluk deyip durmayı adamlar ilk yarı 3 puan alıp gitti en iyi dostlukları yapalım lakin 4 puan Sakarya'nın olsun
AŞİGOLAR 4 yıl önce
Dostlukta Puan Skor Yoktur İyi Olan Kazansın Sakaryaspor'un Yeri Burası Değil İnşAllah Çıkarsınız Bu Sene Uşakspor Gelirsek Bu Sene Orta Sıralarda Yer Alıcaz İnşAllah Seneye Bizde Çıkarız Daha Üstlere İyi Olan Kazansın.!!
Cemalettin Özcan 4 yıl önce
Uşak spor bugün galip gelirse o dostluk kalır mi kalmaz mı göreceğiz.