banner212

banner211

Sakarya"da Şampiyonluk Gecesi Olaylar Çıktı

Spor Toto Süper Lig Süper Final karşılaşmasında Galatasaray'ın şampiyon olması sonrası Sakarya'da olaylar çıktı.

Sakaryaspor 14.05.2012, 08:44
Sakarya
banner218
Spor Toto Süper Lig Süper Final karşılaşmasında Galatasaray'ın şampiyon olması sonrası Sakarya'da olaylar çıktı. kendisine Sakaryaspor taraftarı süsü veren biri grup , Adapazarı ilçesinde Galatasaraylıların arabalarının camlarını kırarken, olaylarda bir kişi yaralandı. 

Adapazarı ilçesi Çark Caddesinde maç sonrası kendilerine  Sakaryaspor taraftarı süsü veren bir grup, Atatürk Bulvarına doğru yürüyüşe geçti. Cadde üzerinde gördükleri Galatasaray formalı vatandaşlara saldıran grup daha sonra Ankara Caddesine doğru yürüdü.

Ankara Caddesi'nde kutlama yapan araçları tekmeleyen gruba polis müdahale etti. İçlerinde çocuk ve kadınalarında bulunduğu çok sayıda aracı tekmeleyen ve camlarını kıran grup, araçlarda bulunan Galatasaray bayraklarını söktü. Polis ekiplerinin müdahale etmesi sonucu ara sokaklara dağılan grup gözden kayboldu.

Adapazarı Kent Meydanında şampiyonluğu kutlayan Galatasaray taraftarlarına da saldıran grup burada sağduyulu taraftarlar tarafından engellendi. Gece boyunca Adapazarı merkezinde Galatasaray formalı vatandaşlara saldıralar devam etti.

Polis olaylar sonrası Atatürk Bulvarını araç trafiğine kapattı, kutlamalara ve konvoylara izin vermedi. Serdivan Bağlar Caddesi üzerinde de bir grup Galatasaray bayraklı arabalara saldırdı.

Sakarya Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş olayların yaşandığı Çark Caddesine gelerek olayları bizzat kontrol etti. Olaylar sonrası Çark Caddesinde taraftarların saldırı sonucu bir kişi yaralandı. Yaralı Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

[gallery link="file" orderby="title"]

banner220
Yorumlar (0)