banner212

banner211

Sakaryaspor 2014 sonunda iflas eder

Spor Toto 3. Lig 2. Grup ekiplerinden Sakaryaspor'un kulüp başkanı Selahattin Aydın, takımının 30 milyon lira borcunun bulunduğunu ve bunun yaklaşık 11 milyon lirasının da futbolculara olan bonservis ödemelerin olduğunu söyledi.

Sakaryaspor 20.02.2014, 13:02 20.02.2014, 13:25 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor 2014 sonunda iflas eder
banner218
 

Spor Toto 3. Lig 2. Grup ekiplerinden Sakaryaspor'un kulüp başkanı Selahattin Aydın, takımının 30 milyon lira borcunun bulunduğunu ve bunun yaklaşık 11 milyon lirasının da futbolculara olan bonservis ödemelerin olduğunu söyledi.Sakaryaspor Kulüp Başkanı Selahattin Aydın yaptığı açıklamada, Sakaryaspor'un borç yükünün her geçen gün biraz daha katlandığını ve bu borçları büyük bir kısmının vergi-sigorta borçlanmalarında oluştuğunu anlattı.

Kulübün önünü açmayı amaçladıklarını dile getiren Aydın, şu ifadeleri kullandı:

"Sakaryaspor'un 20 milyon lira civarında vergi-sigorta borcu var. 11 milyon lira civarında da futbolcularına borcu var. Kulübümüzün önünü açmamız lazım. Her dönem transferin önünü açmak için muvafakatnamelerle bu iş yürümez. Köklü bir çözüm gerekir. Futbolcularımızın alacakları paranını tamamından vazgeçmeleri ve ana paranında yarısında rıza göstermeleri halinde bu 11 milyon lira yaklaşık 4 milyon liraya düşecektir. Bazı futbolcularımızdan olumlu cevaplar aldık. Diğer futbolcu arkadaşlarımız da aynı özveriyi gösterirse kulübümüzün bu borcun altından kalkacağına inanıyorum." 

Aydın, 2014 yılı sonunda kulüp borçlanmalarında UEFA kriterlerinin uygulanmasının Sakaryaspor'u iflasa götüreceğini kaydetti

Kulüp borçlanmalarında hükümetten bir çözüm yolu beklediklerini ifade eden başkan Aydın, bu sayede takımların maddi sıkıntılarını aşacaklarını söyledi.

banner220
Yorumlar (0)