banner212

banner211

Sakaryaspor'a Final Cezası Yolda

TFF 2.Lig play-off final karşılaşmasında Karagümspor'a 2-0 mağlup olan Sakaryaspor Profesyonel Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Yeşil Siyahlıların nasıl bir ceza alacağı PFDK toplantısının ardından belli olacak

Sakaryaspor 30.05.2019, 16:36 31.05.2019, 12:15 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor'a Final Cezası Yolda
banner218

Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda oynanan karşılaşmanın hemen başında sahaya meşale ve sis bombası atan yeşil siyahlı taraftarlar aynı zamanda çirkin ve kötü tezahürat, merdiven boşluklarının boş bırakılmaması gibi maddelerden Profesyonel Disiplin Kuruluna sevk edildi.

Yarı finalde Sarıyer ile oynanan karşılaşma sonrası 2 maç saha kapama alan Sakaryaspor’un final maçının ardından da ağır cezala almasından endişe ediliyor. Öte yandan aynı müsabakada Fatih Karagümrükspor’da çirkin ve kötü tezahürat ve saha olayları maddesinden PFDK2ya sevk oldu.

İŞTE O KARAR

1- SAKARYASPOR A.Ş. Kulübü'nün 28.05.2019 tarihinde oynanan SAKARYASPOR A.Ş.-FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş. TFF 2. Lig Play Off müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca, "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca ve "merdiven boşluklarının boş bırakılmaması" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 49. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

2- FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş. Kulübü'nün 28.05.2019 tarihinde oynanan SAKARYASPOR A.Ş.-FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş. TFF 2. Lig Play Off müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

Yorumlar (0)