banner212

banner211

Sakaryaspor'a Kocaelispor modeli

Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sakarya Stadyumunda yeni projeleri ve gündem ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Sakaryaspor 17.06.2020, 15:30 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor'a Kocaelispor modeli
banner218

Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sakarya Stadyumunda yeni projeleri ve gündem ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda Sakaryaspor’a gelir getirici kaynaklar ile ilgili yaptığı açıklama sırasında toplantıya katılan T54 Haber Sitesi Spor Yazarı Kaan Çetin’in 29 Ağustos 2019 tarihinde Kocaelispor’a Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 8 milyon TL’lik sponsorluk desteği verdiğini hatırlatması üzerine, Başkan Genç konuyu araştırıp Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile benzer bir formül için görüşeceğini söyledi.

Peki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaelispor’a 8 Milyon TL’lik sponsorluk desteğini nasıl verdi?

29 Ağustos 2019 tarihinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın yaptığı basın toplantısında ‘Bu kentin takımına sahip çıkmak için bir görev üstlendik. Biz Kocaelispor konusunda kamu kaynağı kullandırmayacağız demiştik. Bir sorumluğun altına girerek Büyükşehir iştiraklerinden sponsorluk yapma kararı aldık. 8 milyon TL’yi buradan sağlayarak takımımıza önemli bir destek verdik. Bu yaptığımız kamu israfı olarak değerlendirilmesin. Kocaelispor Süper Lig’de oynaması bu kent için büyük bir tanıtım vesilesidir. Hiçbir reklam ücretiyle yapamayacağımız reklamı Süper Lig takımıyla yapabiliriz. Bu sorumluluğun atına girmeyi doğru buldum. Yaptığımız yardımı Kocaeli’nin tanıtımına yatırım olarak görüyoruz’ açıklamasında bulunmuştu.

Zaman zaman köşe yazılarında da Kocaeli ve Kocaelispor örneğini veren Çetin geçtiğimiz haftalarda T54’te kaleme aldığı bir yazısında da Sakaryaspor’un mali anlamda rahatlaması için komşu Kocaeli’yi örnek vermişti.

Yorumlar (0)