banner212

banner211

Sakaryaspor Alt yapı tesislerine kavuşuyor

Büyükşehir Belediyesi Sakaryaspor Altyapı Tesisleri 21 Ocak’ta ihaleye çıkıyor

Sakaryaspor 05.01.2014, 17:04 06.01.2014, 07:36 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor Alt yapı tesislerine kavuşuyor
banner218

Büyükşehir’den Altyapıya Dev Destek

Sakaryaspor alt yapısının tüm sorumluluğunu üstlenen Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Sakaryaspor Altyapı Tesisi için ihaleye çıkıyor. Projesi belirlenen çalışmanın ihale tarihini kamuoyuna duyuran Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “21 Ocak Salı günü; antrenman sahası ve tam donanımlı konaklama binasının yer alacağı modern Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sakaryaspor Altyapı Tesisi’nin ihalesini gerçekleştiriyoruz. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, sporun her dalına önemli destek vermeye devam ediyor. Amatör Spor Evi’ni şehre kazandıran, kulüplere otobüs tahsis eden, amatör branşlara malzeme desteği veren, Erenler Stadı ve Rüstemler Tesisi’ne sentetik sahaları kazandıran ve kısa süre içerisinde de temeli atılacak yeni Stadyum’a arsa tahsisi yapan Büyükşehir Belediyesi, yeni yılda bir müjde daha verdi. Daha önce kamuoyuna Sakaryaspor’a bir Altyapı Tesisi kazandıracaklarının sözünü veren Başkan Toçoğlu, projenin tamamlandığını ve 21 Ocak Salı günü ihaleye çıkılacağını belirtti. 

 

İhale 21 Ocak’ta

Sakaryaspor’a modern bir altyapı tesisi kazandırıyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Zeki Toçoğlu, “21 Ocak Salı günü; antrenman sahası ve tam donanımlı konaklama binasının yer alacağı modern Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sakaryaspor Altyapı Tesisi’nin ihalesini gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

 

20 dönüm araziye modern tesis

Başkan Toçoğlu, “20 dönüm arazi üzerine hayata geçirilecek Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sakaryaspor Altyapı Tesisleri, konaklama tesisi, çim sahaları ve tribünüyle modern bir görünümde olacak. İnşa edilecek ana binada yemekhane, masaj ve kondisyon salonları ve 25 kişinin konaklayabileceği tam donanımlı odalar yer alacak” şeklinde konuştu.

 

Konaklama tesisi, sahalar ve tribün binası

Tesis içerisinde inşa edilecek Tribün Binası ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Zeki Toçoğlu, “850 kişilik tribün binasında soyunma odalarının yanı sıra, dinlenme odaları ve bekleme salonları yer alacak. Şehrimize önemli bir değer katacak projemizin Sakarya’mıza ve tüm spor camiamıza hayırlı olmasını temini ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (3)
SAKARYALI 9 yıl önce
bırakın bunları ilk önce sakaryaspor'umuzun borcunu ödeyin
kamil 9 yıl önce
bal ligine düşecek olan takıma tesis ne diyelim se. spora hayırlı olsun
ahmet sen 9 yıl önce
artık bu haberlere karnımız tok altyapıyı altından da kaplatsanız yemezler.tatangalar ve tum sakaryalılara önerim tocogluna oy yok bekle bizi 30 mart .takım bal ligine gidiyor halen altyapı göz boyama onlar artık eskide kaldı.simdi sana ornek olsun izmir bb ızmir kuluplerine 4,5 tl nakit yardımı yaptı tocoglu . sen daha kombine parasını ödemedin.