banner212

banner211

Sakaryaspor Altyapı tesislerinin yeri belli oldu

Büyükşehir Belediyesi Taşlık Sahası'ndan vazgeçerek altyapı tesisini Serdivan'a yapma kararı aldı.

Sakaryaspor 02.06.2012, 11:31
Sakaryaspor Altyapı tesislerinin yeri belli oldu
banner218
Büyükşehir Belediyesi Taşlık Sahası'ndan vazgeçerek altyapı tesisini Serdivan'a yapma kararı aldı. Altyapı tesisleri ASEM Mobilyacılar Çarşısı'nın yanında bulunan 20 dönümlük araziye yapılacak.

Taşlık'tan vazgeçildi

Sakaryaspor'a altyapı tesisi yapma sözü veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu bu konuda çalışmalarını sürdürüyor. Vedat Yaşlıca yönetiminin göreve başlamasının ardından altyapıya sponsor olan Toçoğlu tesis çalışmalarını da bu anlamda hızlandırdı. Tesis yeri için daha önce Kazımpaşa'dan vazgeçen Toçoğlu şimdi de Taşlık Sahası'nın üzerini çizdi. Tesis Serdivan'a Edinilen bilgilere göre Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu altyapı tesislerini Serdivan'a yapma kararı aldı.

Altın Işık Konakları'nın arkası ve ASEM Mobilyacılar Çarşısı'nın yanında bulunan 20 dönümlük arazi tesis için en uygun yer olarak kararlaştırıldı. Bu alan aynı zamanda Serdivanspor'un eski sahası olarak da biliniyor.

Resmi açıklama 15 Haziran'da

Sakaryaspor Kulübü ile altyapıya sponsorluk için protokol imzalanacak. Tesis yeri için gündemde olan Taşlık Sahası'ndan vazgeçen Büyükşehir Belediyesi'nin yeni tesis yerini de protokolün imzalandığı gün açıklayacağı öğrenildi. Öte yandan Başkan Toçoğlu, önceki gün Teknik Direktör Murat Bölükbaşı ile altyapı konusunda toplantı yaptı.

 

 

KAYNAK:

 

Yorumlar (0)