Sakaryaspor'da 20 futbolcu serbest kaldı

Sakaryaspor’da 2023-2024 sezonu geride kalırken yeni sezon öncesi karo yapılanmasının nasıl olacağı en çok merak edilen konuların başında geliyor. Yeşil Siyahlılarda 20 oyuncunun sözleşmesi sona ererken altyapıdan takviye yapılan genç oyuncular hariç sadece 5 futbolcunun sözleşmesi devam ediyor.

Sakaryaspor 03.06.2024, 09:55 SporExpres
Sakaryaspor'da 20 futbolcu serbest kaldı

20 OYUNCU

Eyüpspor'dan kiralanan Sinan Kurt, Trabzonspor'dan kiralanan Murat Cem Akpınar, Bodrumspor'dan kiralanan Koray Kılınç takımlarına geri dönerken Burak Süleyman, Bülent Cevahir, Bülent Uzun, Cihan Topaloğlu, Oğuz Yıldırım, Rajko Rotman, Samed Onur, Zdravkov Dimitrov, Çağlayan Menderes, Dino Nlovu, Isaac Donkor, İbrahim Demir, Kabongo Kasongo, Odise Roshi’nin sözleşmesi ise sona erdi. Geçtiğimiz sezon sakatlığı nedeni ile sözleşmesi askıya alınan Hadi Sacko’nunda sözleme süresi sona ermiş oldu. Öte yandan takımdan kiralık olarak gönderilen Taha Bulut ve Umut Uzun’unda sözleşmeleri sona erdi.

2 YABANCI KALDI

Sakaryaspor’da yeni sezon öncesinde altyapıdan yetişen genç oyuncular Ahmet Güvenli, Berat Badaki Berat Can Şanlı, Demirhan Yılmaz, Kazım Efe Yılmazer, Orhan Can Bostan’ın sözleşmeleri devam ediyor. Takımda yabancı oyuncularından Del Valle ve Nsana Simon’un bir yıl daha yeşil siyahlı kulüple sözleşmesi bulunurken sezon başında kadroya katılan isimlerden Erdi Dikmen, Hasan Kılıç, Muhammed Himmet Ertürk’ünde sözleşmeleri devam ediyor. Sezon başında transfer edilmesine rağmen sakat olduğu için bir türlü takımda yerine alamayan Bilal Başacıkoğlu’nun sözleşmesi süren oyuncular arasında olması ise dikkat çekti.

Yorumlar (0)