banner212

banner211

Sakaryaspor'da Borç Gırtlaga Dayanmış

Sakaryaspor'da sezon başında göreve gelen yeni yönetim eski borçlardan kafasını kaldıramıyor.

Sakaryaspor 12.09.2018, 09:08 12.09.2018, 11:24 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor'da Borç Gırtlaga Dayanmış
banner218

Sakaryaspor'da gün geçmiyor ki eskiye dayanan bir borç Cevat Ekşi ve yönetiminin kapısını çalmasın. Son iki yılda imzalanan astronomik sözleşmelerin yanı sıra piyangodan çıkan borçlarla Sakaryaspor'un futbolcu borcu 6 Milyon TL aşmış durumda.

2015-2016 ve 2017-2018 Sezonlarında yaklaşık 30 Milyon TL yakın bir transfer harcaması yapan İsmail Gürses yönetiminin imzalattığı skandal sözleşmelerin ceremesi birer birer çıkmaya başlıyor. Geçtiğimiz sezondan kalan alacaklar şimdiden transfere engel duruma gelmesinin yanında bazı oyuncuların torpilli sözleşmeleri sayesinde bu sezonda Sakaryaspor'dan alacaklı konuma düşmeleri yeni yönetimi şok etti.

Eski oyunculardan Mohamed Ciise’ye 15 Bin TL borcu çıkan Sakaryaspor'un yine eski oyuncularından Gökhan Kök’ün avukatına olan 40 Bin TL borç nedeni ile iflas davası ile karşı karşıya geldiği öğrenildi. Bu borçların yanı sıra  Mahir Sağlık ve Ramazan Sal'ın astronomik sözleşmelerinin devam borçları ile uğraşan yönetime bir şok da mahkemeden geldi.

1 MİLYON 200 BİN'LİK ŞOK

2006-2007 sezonunda Sakaryaspor forması giyen Ali Şen Kandil o ödenmede kimliği belirsiz kişiler tarafından Rüstemler Tesisleri’nde saldırıya uğramış ve yaralanmıştı. Olayın Sakaryaspor tesislerinde gerçekleşmesi ve oyuncunun güvenliğinden Sakaryaspor'un sorumlu olması nedeni ile kulübe dava açan Alişen Kandil mahkemeyi kazandığı öğrenildi. Yeşil Siyahlıların Kandil’e 1 Milyon 200 bin TL tazminat ödemesi gerektiği haberi şok etkisi yarattı.

Alişen Kandil, Akcabat Sebatspor'da bahisten, İstanbulspor'da  oynarken ise şikeden ceza almıştı.

RAMAZAN SAL'A 1 MİLYON

2017-2018 Sezonunda Boluspor'dan transfer edilen Ramazan Sal'a 750 bin TL garanti para sözleşme yapılmış fakat bu oyuncu devre arasında kadro dışı bırakılmıştı. TFF şikayette bulunan Sal, alacaklarına karşılık sözleşmesini feshetmişti. Bu sezon Yeni Ordu ile asgari ücrete anlaşma yaptığı konuşulan Ramazan’ın 750 bin TL’lik parasını Sakaryaspor ödeyecek. Geçtiğimiz sezondan alacakları ile birlikte yeşil siyahlıların bu oyuncuya yaklaşık 1 Milyon TL borcu bulunuyor.

MAHİR SAĞLIK'A 500 bin

Geçtiğimiz sezondan garanti sözleşme sunulan bir başka isim ise Mahir Sağlık. Almanya'dan transfer edilen 35 yaşındaki oyuncuya Sakaryaspor'dan başka bir kulübe gitmesi halinde aradığı farkın yeşil siyahlı kulübün ödemesini öngören bir sözleşmesi bulunuyor. Bu sezon başında Eyüpspor ile 200 bin TL’ye anlaşan Mahir Sağlık’ın kalan 350 bin TL’lik ücretini de yine Sakaryaspor ödeyecek. Sağlık'ın geçtiğimiz sezondan kalan alacakları ile birlikte yaklaşık 500 Bin TL alacağı bulunuyor.

BORÇ 6 MİLYON'U GEÇTİ

Yeni kurulan takıma peşinat ve maaş borcu bulunmayan Sakaryaspor yönetiminin İsmail Gürses döneminden kalan borçlara Alişen Kandil dosyasının eklenmesinin ardından 6 Milyon TL geçkin bir borçla karşı karşıya kaldığı öğrenildi. Bu rakama futbolcu borcu dışında bulunan ve geçtiğimiz sezondan kalan stat kirası, kamp masrafları gibi borçların dahil olmadığı, bu borçlarında 1,5 Milyon TL civarında olduğu gelen haberler arasında

Yorumlar (0)