Sakaryaspor'da Fikret Yılmaz tepkisi

Başkan adayı İbrahim Nalbant’ın göreve gelmesi halinde Sakaryaspor’un başına Fikret Yılmaz’ı getireceği iddiaları büyük tepki çekti.

Sakaryaspor 08.07.2019, 09:32 08.07.2019, 10:59 SporExpres
Sakaryaspor'da Fikret Yılmaz tepkisi

Sakaryaspor başkan adayı İbrahim Nalbant’ın göreve gelmesi halinde teknik direktör Şaban Yıldırım ile çalışmayacaklarını bildirmesinin ardından gözler takımın başına getirilmesi düşünülen yeni teknik direktöre çevrildi.

NALBANT GELİRSE

11 Temmuz’da yapılacak olan genel kurul öncesinde Sakaryaspor başkanlığı için adaylığını açıklayan tek isim olan İbrahim Nalbant’ın teknik direktör Şaban Yıldırım ile çalışmayacağını resmen tecrübeli teknik adama bildirdi. Nalbant ve ekibinin teknik adam listesinin en başında Fikret Yılmaz bulunuyor. Kariyeri pekte parlak olmayan Yılmaz’ın takımın başına getirileceği haberleri yeşil siyahlı camiada hoş karşılanmadı.

KARNESİ ZAYIF

Spor Kamuoyunun kariyerinden çok Beşiktaş’ın Milli Yıldızı Burak Yılmaz’ın babası olarak tanıdığı Fikret Yılmaz kariyerinde sadece 4 takım çalıştırdı. Teknik direktörlük kariyerine 2011 Yılında Kayseri Erciyespor’da başlayan Yılmaz 16 maçta 7 galibiyet 6 beraberlik 3 mağlubiyetlik karnesinin ardından yönetimle ters düşerek istifa etmişti. 2014-2015 Sezonun’da 1.Lig’de Orduspor’da göreve gelen Yılmaz burada ilk 4 maçın ardından istifasını verdi. Bir sezonluk aranın ardından bu kez 2014-2015 Sezonunda Balıkesirspor’un başına getirilen Fikret Yılmaz , 13 maçta 4 galibiyet 6 mağlubiyet 3 beraberlikle görevden ayrıldı.

Sakaryaspor’da 11 Temmuz sonrasında göreve getirilmesi düşünülen Fikret Yılmaz son olarak Geçtiğimiz sezonun başında Karabükspor’da 4 maç görev yapmıştı.

TARAFTAR TEPKİLİ

Geçtiğimiz sezon İsmail Ertekin ile müthiş bir çıkış yakalayan Sakaryaspor’da son haftalarda göreve gelen Şaban Yıldırım ile birlikte rüzgarı sürmüş ve yeşil siyahlılar finale kadar yükselmişti.  Yaklaşık bir aydır yönetim belirsizliği ile çalkanana camiada taraftarlar Şaban Yıldırım’ın gönderileceği haberinin ardından görev Fikret Yılmaz’ın getirileceği haberlerine tepki gösterdi. Yeşil Siyahlılar sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarda şampiyonluk hedefi olan takımda Şaban Yıldırım’ın görevden alınması halinde daha kariyerli bir hocanın getirilmesi konusunda birleştiler.

Yorumlar (2)
Alaattin Telörgü 5 yıl önce
Şaban hocayı gonderiyorsaniz yerine daha iyi bir teknik adam getirilmelidir
Hakan 5 yıl önce
Böyle adamlar gelirse Sakarya spor düşer