banner212

banner211

SAKARYASPOR'DA KAPTAN FARKI

Sakaryaspor 18.12.2019, 11:19 UTKU KAYNAR
SAKARYASPOR'DA KAPTAN FARKI
banner218

Sezona kötü bir başlangıç yapan Sakaryaspor’da toparlanma sürecine en çok katkı yapan isim şüphesi kaleci Oğuz Çalışkan oldu. 31 Yaşındaki tecrübeli kaleci yaptığı kritik kurtarışlarla toplanan 27 puana maksimum katkıyı yaptı.

KAPTAN GİBİ KAPTAN

Sakaryaspor’un yakaladığı çıkışta büyük pay sahibi olan Oğuz Çalışkan başarılı grafiği ile yeşil siyahlı taraftarın büyük takdirini kazandı. İbrahim Nalbant yönetimi ile yaşadığı sorun nedeni ile kadro dışı kalmanın eşiğine gelen takım kaptanı Oğuz Çalışkan, saha içindeki başarılı performansının yanı sıra saha dışında takımı birleştirici profili ile yeşil siyahlıların toparlanmasına yardımcı olur.  Geçtiğimiz sezon Buğsaşspor’dan transfer edilen tecrübeli eldiven istikrarlı performansı ile Sakaryaspor’un finale kadar yükselişinde önemli rol oynamıştı. Çalışkan bu sezonun ilk devresindeki performansı ile geçtiğimiz sezonun üstüne çıktı.

KALEYİ GOLE KAPADI

Sezonun ilk devresinde kalesinde 13 gol gören Sakaryaspor ligde en az gol yiyen 3 takım arasında yerini alırken savunma kadar kaleci Oğuz’un yükselen form grafiği en çok dikkat gelişme oldu. Takımın kötü oynadığı maçlarda dahil ortaya koyduğu performans ile galibiyete giden yolları açan Çalışkan, Niğde, Karabük, Vanspor, Kastamonu, Eyüp ve son olarak Bayburt maçlarında yaptığı kurtarışlarla yeşil siyahlı taraftarların yüreğine su serpti. Sakaryaspor, oynadığı son 5 maçta sadece bir gol yerken tecrübeli kaptan takım arkadaşları içinde büyük güven kaynağı oldu.

ŞAMPİYONLUĞA İNANIYORUZ

Taraftarın en çok güvendiği isim olarak öne çıkan Oğuz Çalışkan, aldığı övgüler için teşekkür ettiğini belirterek; ‘’ Başarıda da başarısızlıkta da ortak paydadayız. Aldığımız mağlubiyetlerde nasıl bir takımsak, kazandımığımız maçlarda da bütün takımın paydası var. Zor günler yaşadık ama taraftarımızın desteği ile hedefe ulaşacağımıza inanıyorum. Onlar bizi her zaman desteklediler, bizde bu desteğin karşılığını saha içerisinde vermek için emek harcıyoruz’’ dedi

Yorumlar (0)