SAKARYASPOR'DA KİRALIK SKANDALI

Sakaryaspor’un Velimeşespor maçına göğsünde Kiralık yazılı forma ile çıkması yeşil siyahlı taraftarların büyük tepkisine neden oldu.

Sakaryaspor 12.01.2020, 13:52 12.01.2020, 16:02 UTKU KAYNAR
SAKARYASPOR'DA KİRALIK SKANDALI

Transfer yasağını ligin ikinci yarısının başlamasına 2 gün kala kaldırmayı başaran Sakaryaspor yönetimi Velimeşe Ergenespor maçına takımı üzerinde Kiralık yazan formalarla çıktı. Başkan Cumhur Genç’ın kararı ile yapıldığı öğrenilen olayla ilgili taraftarlar büyük tepki verdi.

BMC TEPKİSİ Mİ

Geçtiğimiz sezon BMC firması ile yapılan sponsorluk anlaşmasından 2 Milyon TL alan Sakaryaspor yönetimi bu anlaşmanın bu sezon devam etmemesi üzerine forma reklamını kaldırdı.  Bu gelişmenin ardından Yeşil Siyahlılar ikinci yarının yarının ilk maçında alışılmışın dışında bir yöntemle sahaya çıktı. Sakaryasporlu futbolcular, Velimeşe maçına göğüslerinde ‘’KİRALIK’’ yazan formalarla çıkması şok etkisi yarattı.

DİSİPLİN CEZASI

Sakaryaspor’un sahaya bizzat başkan Cumhur Genç’in talimatı ile bu formalarla çıktığı öğrenilirken yeşil siyahlıların TFF Talimatlarına aykırı bu hareket nedeni ile Profesyonel Disiplin Kuruluna sevk edileceği gelen bilgiler arasında. İzinsiz yapılan bu protesto amaçlı forma tasarımı ile ilgili yeşil siyahlı kulübün PFDK’dan ceza almasına kesin gözü ile bakılıyor.

TARAFTAR TEPKİLİ

Futbolcuların  sahaya Kiralık yazılı forma ile çıkmasına yeşil siyahlı taraftarlarda büyük tepki gösterdi. Taraftarlar maç oynanırken sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarla Yönetimin, ekonomik sıkıntılara dikkat çekmek amacı ile dahi olsa Sakaryaspor markasını bu şekilde küçük düşürülmesi kabul edilemez olduğu şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

Yorumlar (1)
Nedim Şenyurt 4 yıl önce
Yazıklar olsun. Bu kadar cahillik olurmu yaa. Salaklarmı yönetiyor bu klübü