banner212

banner211

Sakaryaspor'da kongre öncesi birlik çağrısı

Final travması ve 5 Milyon TL borç ile genel kurula doğru giden Sakaryaspor’da iyi bir yönetim için adayların güç birliği yapması en doğru çözüm gibi görünüyor.

Sakaryaspor 08.06.2019, 10:21 08.06.2019, 10:24 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor'da kongre öncesi birlik çağrısı
banner218

Sakaryaspor’da 16 Haziran’da yapılacak kongre öncesinde tam bir kaos havası hakim. Henüz resmi bir adaylık açıklaması gelmemesine rağmen öne çıkan isimlerde Sakaryaspor için tek başına umut vaat etmiyor.

Yeşil Siyahlı taraftarlar güç bir yönetim hayali yanıp tutuşurken üst üste 2 final travması yaşayan Sakaryaspor’da genel kurul sonrası yaşanan hareketlilik pekte bekleneni verecek gibi durmuyor. Başkanlık için konuşulan isimlerin büyük bir bölümünün beklenen güçlü bir yönetimi oluşturmak bir kenara transfer yasağını kaldıracak güveni dahi vermiyor kamuoyuna.

GÜÇ BİRLİĞİ ŞART

Sakaryaspor kulüp başkanlığı için yönetim çalışması yaptığı konuşulan Cumhur Genç, İbrahim Nalbant, İbrahim Şahin ve Halit Evin gibi isimlerin yeterli olmayacağına inanan yeşil siyahlılar bütün konuşulan isimlerin Sakaryaspor’un geleceği için güç birliği yapmasından yana. 5 Milyon TL transfer yasağı borcu olan kulüpte adaylık için konuşulan isimlerin 2 Milyon TL’lik bütçeleri telaffuz etmesi ortak bir yönetim yapılmasının artık bir zorunluluk olduğu kanısını güçlendiriyor.

KURTULUŞA GİDEN YOL

16 Haziran’da gerçekleştirilecek ilk oturumda çoğunluğun sağlanması beklenmezken 23 Haziran’a kadar tek başına 10 Milyon TL kaynak yaratabilecek bir yönetimin çıkmasına ihtimal verilmiyor. Sakaryaspor’u içinde bulunduğu zor durumdan kurtulmasını isteyen yeşil siyahlı taraftarlar hem transferi yasağını kaldıracak hem de şehrin genelinin benimseyip destek verebileceği bir yönetim için bütün adayların tek bir çatı altında birleşmesi isteniyor.

Yorumlar (0)