SAKARYASPOR'DA KRİTİK GÜN

Sakaryaspor’un transfer yasağını kaldırmak için bugün 2 Milyon TL ödeme yapması gerekiyor.

Sakaryaspor 10.01.2020, 09:01 10.01.2020, 10:55 SporExpres
SAKARYASPOR'DA KRİTİK GÜN

Transfer yasağını kaldırmak için haftalardır mücadele veren Sakaryaspor’da bugün kritik gün. Yeşil Siyahlılar bugün transfer yasağını kaldıramazsa yeni transferlerini Pazar günü sahaya süremeyecek.

LİSANSLAR ÇIKACAK MI ?

Sezon başında yaşanan transfer yasağı krizi nedeni ile sezona genç ağırlık kadro ile başlamak zorunda kalan Sakaryaspor, ikinci yarının açılış maçı öncesinde yine aynı krizin kapısında. 2,5 Milyon TL’ye yakın transfer yasağı bulunan yeşil siyahlılar bugün transferi açmak için ödeme yapmak zorunda. Bugün gerekli ödemelerin yapılmaması durumunda temsilcimizin ara transferde kadrosuna kattığı Onur Eriş, Rıdvan Bingöl ve Azad Filiz, Velimeşespor maçında forma giyemeyecek.

MUHAFAKAT ALINACAK

Sakaryaspor’un geçtiğimiz sezon forma giyen Dilaver Güçlü, Zahit Fındık, Oğuz Kocabal, Ferhat Kaya, İlyas Çakmak ve daha önceki dönemlerden kalma Metekan Yılmaz’a 800 Bin TL’ye yakın borcu bulunuyor.  Yeşil Siyahlı yönetim Dikaver, Zahit ve Oğuz’a çek ile ödeme yaparak muvafakat alacak. İlyas, Ferhat ve Metekan’ın dosyaları ise nakit olarak bugün kapatılacak.

VERGİ VE SGK

Transfer yasağını kaldırmak isteyen Sakaryaspor, futbolcu borçları dışında vergi ve SGK borçlarını ödemek zorunda. Yeşil Siyahlı yönetim borcu yoktur yazısı alabilmek için bugün 1 Milyon 200 Bin TL’yi aşan bir ödeme yapması gerekiyor.

Yorumlar (0)