Sakaryaspor Olağanüstü genel kurulunda şok bir liste göreve geldi." />

banner212

banner211

Sakaryaspor da Metin Doğrucan Başkan

Sakaryaspor Olağanüstü genel kurulunda şok bir liste göreve geldi.

Sakaryaspor 20.02.2013, 16:19
Sakaryaspor da Metin Doğrucan Başkan

Sakaryaspor Olağanüstü genel kurulunda şok bir liste göreve geldi.Metin Doğrucan Başkanlığında göreve gelen listede Sakaryaspor Teknik Heyeti ve Futbolcular bulunuyor.

 


Spor Toto 2. Lig'de ekonomik sıkıntılar içinde ligde kalma mücadelesi veren ve Türkiye'ye sayısız yıldız futbolcu kazandıran Sakaryaspor'un kongresinde bir ilk gerçekleşti.

Aday çıkmaması halinde kapatılması gündeme gelen Sakaryaspor'un yönetimi taraftar, teknik heyet ve futbolculardan oluştu.Kayyum heyetinin 13 Şubat'ta yapılmasını kararlaştırdığı olağanüstü genel kurulda yeterli çoğunluk sağlanamayınca, ikinci olağanüstü genel kurul Adapazarı Nikah Sarayı'nda yapıldı. Genel kurula 479 üyeden 48'inin katılmasıyla seçim için gerekli olan 47 sayısına ulaşıldı.

Genel kurulda aday çıkmayınca, Metin Doğrucan başkanlığın da taraftarlardan ve futbolculardan oluşan 25 kişilik liste oluşturuldu.

Oy çoğunluğu ile Doğrucan'ın hazırladığı liste seçimi kazandı.

Doğrucan'ın listesinde takımda forma giyen futbolcular Ayhan Güneş, Alaattin Hamza Ok, Aykut Duran, Levent Demiray, Selim Çatalbaş, Harun Avgın, Abdülkadir Ayyıldız, Berat Ali Genç, Bünyamin Demir, Gazanfer Aydın, Hakan Çalışkan, Hakan Toker, Hüseyin Bilge, Kerem Eryılmaz, Mesut Morgül, Onur Demir, Özgür Kedikli, Cihan Çimen ile taraftarlar Dinçer Terim, Engin Bozacı, Olcay Meriç, Necmettin Sert, Yaşar Altıntaş ve Atalay Kazancı yer alıyor.

"Türkiye'de hiçbir futbol takımı doğru yönetilmiyor"-

Kulüp başkanlığına seçilen Doğrucan, gazetecilere yaptığı açıklamada, takımda top oynadığını belirterek, Sakaryaspor taraftarları konusunda çeşitli çalışmalar yaptığını söyledi.

Doğrucan, 1997 yılında İngiltere'ye gittiğini, spor hukuku ve futbol ekonomisi üzerine yüksek lisans yaptığını ifade ederek, "Sakaryaspor'la ilgili hazırlamış olduğum bitirme tezim dahilinde buraya geldim. Büyüklerimizin talebi üzerine ve gelecekle ilgili planlarım dahilinde bu konuya müdahil olmam konusunda çeşitli ricalar oldu" şeklinde konuştu.

 


İŞTE YÖNETİM LİSTESİ

1.       Necmettin Sert

2.       Yaşar Altıntaş

3.       Atalay Kazancı

4.       Ayhan Güneş

5.       Alaattin Hamza Ok

6.       Aykut Duran

7.       Levent Demiray

8.       Selim Çataaş

9.       Harun Avgın

10.     Abdülkadir Akyıldız

11.     Berat Ali Genç

12.     Bünyamin demir

13.     Gazanfer Aydın

14.     Hakan Çalışkan

15.     Hakan Toker

16.     Hüseyin Bilge

17.     Kerem Eryılmaz

18.     Mesut Morgül

19.     Onur Demir

20.     Özgür Kedikli

21.     Cihan Çimen

22.     Ali Seba

23.     Dinçer Terim

24.     Engin Bozacı

25.     Olcay Meriç

Yorumlar (0)