banner212

banner211

Sakaryaspor da sözleşme yenileme telaşı

Mevcut kadroyu koruyamayan ve transfer engelini aşamayan yönetimin önünde önemli bir sınav daha var.

Sakaryaspor 04.02.2012, 12:45
Sakaryaspor da sözleşme yenileme telaşı
banner218
Mevcut kadroyu koruyamayan ve transfer engelini aşamayan yönetimin önünde önemli bir sınav daha var. Sezon sonunda serbest kalacak olan 6 oyuncuyla sözleşmelerin uzatılıp uzatılamayacağı merakla bekleniyor.

6 futbolcu Sakaryaspor'da, Cüneyt Çelik, Şaban Özel, Görkem Arslan, Berat Çetinkaya, Salih Dursun, ve Hakan Çalışkan sezon sonunda serbest kalıyor. 31 Mayıs 2012 itibariyle sözleşmeleri sona erecek olan oyuncularla yönetimin bir an önce masaya oturarak sözleşme uzatması gerekiyor. 3 aylık görev sürelerinde mevcut kadrodan iki fire veren ve trnafser engelini ortadan kaldıramayarak başarısz bir grafik çizen yönetimin şimdi bu önemli konuda nasıl bir sınav vereceği merak ediliyor.Başkan Erdal Taşkın 1 Şubat'ta yaptığı toplantıda sözleşmesi bitecek olan oyuncuların tamamıyla hemen görüşme yapılacağını söylemişti.

 

Transfer teklifi

Sakaryaspor'un başarılı oyuncularına Süper Lig başta olmak üzere birçok teklifin geldiği biliniyor. Sezon başında Berat Çetinkaya devre arsında ise Salih Dursun transferin gözde isimlerindendi. Yönetim bu oyuncularla sözleşme yenilemeyse sadece Salih ve Berat'ttan yetiştirme bedeli parası alabilecek. Yaşları geçtiği için Şaban ve Görkem bu durumda kulübe para kazandıramayacak. Öte yandan geçtiğimiz sezon Berat Çetinkaya Sakaryaspor'da ki sözleşmesini 1 yıl daha uzatmıştı. Bu oyuncunun takımda kalmasında Teknik Direktör Şaban Yıldırım'ın payı büyük oldu.

banner220
Yorumlar (0)