banner212

banner211

Sakaryaspor'da yeni patron Yaşar Zımba

Sakaryaspor’da tüm imza yetkilerini başkan vekili Yaşar Zımba’ya devredilmesi camiada dikkat çekti.

Sakaryaspor 02.08.2019, 22:02 02.08.2019, 22:04 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor'da yeni patron Yaşar Zımba
banner218

Sakaryaspor’da son günlerde yaşanan yönetim krizinde yeni bir perde daha ortaya çıktı. Yeşil Siyahlı yönetimde yaşanan yetki ve göre tartışmalarının ardından sıkça gündeme gelen başkan vekili Yaşar Zımba Sakaryaspor AŞ’nin yeni patronu oldu.

ŞİRKETİ DEVRALDI

Sakaryaspor derneğinin 11 Temmuz’da yapılan genel kurulda göreve gelen İbrahim Nalbant ve ekibi geçen 18 günün ardından AŞ’nin yönetimini devralmamıştı. Yeşil Siyahlı yönetim dün itibari ile şirket yönetimini eski başkan Cevat Ekşi’den devralırken AŞ’nin yeni patronu Yaşar Zımba oldu. Neden böyle bir yol izlendiğine dair kulüpten resmi bir açıklama yapılmadı.

NALBANT NEDEN ALMADI

Şirket yönetimini kulüp başkanı İbrahim Nalbant yerine Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanı ve Sakaryaspor başkan vekili Yaşar Zımba’nın devralması akıllara soru işaretleri getirdi. Yeşil Siyahlı kulüpte her kongre sonrası kulüp başkanın imza yetkisini devraldığı Sakaryaspor AŞ’nin tüm yetkilerini İbrahim Nalbant’ın neden devralmak istemediği merak ediliyor.

ASKF YÖNETECEK DEMİŞTİ

Hafta başında yönetimde yaşanan krizin ardından Sakaryaspor’u ASKF zihniyeti yönetecek çıkışı ile dikkatleri üzerine çeken başkan vekili Yaşar Zımba’nın bu söyleminin hemen ardından AŞ’nin yönetimini devir alarak tek yetkili hale gelmesi yönetim içinde yeni bir kriz doğurduğu iddia ediliyor.

Yorumlar (7)
Umit 4 yıl önce
Bune lan simdi yuh artik boyle yonetime
Metin yüsküp 4 yıl önce
Allahınız kitabınız varsa lütfen istifa edin lütfen
Ne patronu futbolcular. Elden gidiyor bunlar borçlarını ödeyemeyen niyeti bile yok vay sakarya nin haline 4 yıl önce
Orhan kanbur 4 yıl önce
Paranız yoksa bu kulübü reklam malzemesi olarak kullanmanızın bi r anlamı yok bırakın gidin kardeşim
Fena Yapar 4 yıl önce
Yasar Zımba'nın, "Benim arkamda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Mehmet Ağar var" dediği doğru mu?
İbrahim Nalbant bugunku macta yokmusn neden?
Yasar Zimba,tıpkı kendi gibi bitik, batık ve parası olmayanları getirdi. Onlar mı transferi acacak. Kaldı ki ASKF'yi ne vermistir Zımba da Sakaryaspora verecek? BElediyelere gidip Para isteyetek kendini AK PARTİ ve Büyükşehir Beldiyesinden, hatta Sakaryasporun ustunde görmüştür. bu takim, Malbant ve Zimba ile kume düşer
Sait Yazar 4 yıl önce
Yasar Zimba ASKF ye ne vermistir de simdi versin
Cancan 4 yıl önce
Yazıklar olsun