banner212

banner211

Sakaryaspor, Feto'nun takıma ağır darbe vurmuştu

Fethullahçı Terör Örgütü'nün futbola sızmak için satın altığı Nişantaşıspor'u Sakaryaspor'un 5-1 yendiği maç, o günlerde böyle haber olmuştu...

Sakaryaspor 11.08.2016, 12:28 11.08.2016, 12:31
Sakaryaspor, Feto'nun takıma ağır darbe vurmuştu
banner218
 


Teröristbaşı Fethullah Gülen'in 1996 yılında, İhsan Kalkavan aracılığı ile İstanbul'da mücadele eden Nişantaşıspor'u satın aldığı ortaya çıktı. Beşiktaş'ta yöneticilik yapan ve futbol alanında aktif olan İhsan Kalkavan da takımın başına geçirildi.

Ayrıca Nişantaşıspor'un bu satın almanın ardından örgüte ait olan Asya Finans ve Işık Koleji tarafından finanse edildiği dönemin haberlerine düştü. 


FETÖ tarafından ele geçirilen Nişantaşıspor o dönemde 3. Lig'de yer alıyordu. Aynı sene 2. Lig'e yükselen takım daha sonra ortada bırakılınca birkaç sene içinde Amatör lige düştü. 

SAKARYASPOR HEZİMETE UĞRATMIŞ


Dönemin Türkiye 2. Futbol Ligi 1996 - 1997 sezonununda Sakaryaspor ile aynı grupta mücadele eden Nişantaşıspor, Atatürk Stadında oynanan maçta 5-1 mağlup olmuş. 
  O zamanlar Milliyet Haber Ajansı muhabiri olan Zafer Tokuş'un servis ettiği haberdeki ayrıntı da uzun süre konuşulmuştu. 

FETÖ'nün takımı Nişantaşıspor'lu futbolcular İstiklal Marşı okunurken Kıble'ye dönerek protesto etmişti. 


TERÖRİSTBAŞINDAN FUTBOL PROJESİ İTİRAFI

FETÖ'nün lideri, çekilen bir videosunda da projelerini itiraf ediyor. Hatta o dönem Nişantaşıspor'a, başka takımlarda oynayan ve başarılı olan (Hakan Şükür gibi) futbolcuların da transfer edilebileceğini açık açık söylüyor.

banner220
Yorumlar (0)