banner212

banner211

Sakaryaspor kafayı çalıştırdı

Kırklarelispor karşılaşmasının ilk provasını dün yapan Sakaryaspor'da çift kale öncesinde farklı bir antrenman metodu uygulandı.

Sakaryaspor 13.04.2018, 11:18 13.04.2018, 11:40 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor kafayı çalıştırdı
   Zirve yolunda 4'de 4 yapmaya şartlanan Sakaryaspor Pazar günü oynayacağı Kırklarelispor karşılaşmasının hazırlıklarını dün yaptığı antrenman ile sürdürdü. Rüstemler Tesislerinde yapılan antrenman öncesinde yeşil siyahlı futbolculara farklı bir çalışma metodu uygulandı

.

Yeşil Siyahlı kulübün davetlisi olarak  antrenmana katılan Oğuzhan Gözek ve Hasan Neğiş, çift kale çalışması öncesinde Derin Beyin ismi verilen bir çalışma metodu hakkında uygulamalı olarak  bir eğitim verdi. Yarım saate yakın süren çalışma sırasında yeşil siyahlı futbolcular oldukça neşeli anlar yaşadılar.

 

Projenin Türkiye Sorumlusu Oğuzhan Gözek yapılan çalışma hakkında bilgiler verirken; Derin Beyin isimli yöntemin Almanya'da bir çok kulüp tarafından  kullandığı ve Köln Üniversitesi tarafından geliştirilen odaklanmayı ve beyinin kapasitesini artıran eğlenmeye dayalı bir öğrenme metodu olduğunu söyledi.

 

KADRO ŞEKİLLENİYOR

 

Sakaryaspor kulüp Başkanı İsmail Gürses'in yanı sıra çok sayıda yöneticinin takip ettiği antrenmanda kısa bir ısınma çalışmasının ardından çift kale maça geçildi. Teknik Direktör Engin Korukır yarın yapacağı son prova öncesinde Aykut, Hakkı, Cenk, Yasir, Tufan, Serdar, Ferhat, Talha, Cem, Ramazan Çevik ve Mahir'e A Takımda görev verdi. Oldukça çekişmeli geçen antrenmanda Korukır her iki takımdaki oyuncuları sık sık uyarması gözlerden kaçmadı


Yorumlar (0)