banner212

banner211

Sakaryaspor Kongresinde Usulsüzlük yapıldı

Sakaryaspor'un olağan genel kurulunda skandal bir olay yaşandı.

Sakaryaspor 16.05.2012, 12:00
Sakaryaspor Kongresinde Usulsüzlük yapıldı
banner218
Sakaryaspor'un olağan genel kurulunda skandal bir olay yaşandı. Sakaryaspor delegesi olmayanlar kongre divan kurulunda görev aldı.Dernekler Kanunu ve kulüp tüzüğü hiçe sayılarak kongre divan kurulu delege olmayan isimlerden oluşturuldu. Bu olay mahkemeye taşınırsa kongrenin iptali söz konusu…

Tüzüğe uyulmadı

Sakaryaspor'un olağan genel kurulunun ikinci oturumunda yaşanan olay kongreyi bir anlamda tehlikeye soktu. Edinilen bilgilere göre Sakaryaspor Derneği'ne üye olmayan ASKF Başkanı Hüseyin Kama ile Hakemler Derneği'nin eski başkanı Şükrü Özkan kongre divan kurulunda görev yaptı. Dernekler Kanunu ve Sakaryaspor Derneği tüzüğüne göre kongre delegesi olmayan isimler divan başkanlığında görev yapamaz. Kongre Divan Başkanlığı için Hüseyin Kama, Şükrü Özkan ve Müdür Bilmez isimleri eski başkanlar Halit Evin, İsmail Gürses ve Rauf Batuboylu tarafından önerilmişti. Kongre iptal olur mu? 14 Mayıs'ta gerçekleştirilen genel kurulun Dernekler Kanunu ve Sakaryaspor Derneği tüzüğüne uyulmadan yapılması kongrenin iptalini gündeme getirdi. Eğer yaşanan bu olayın ardından herhangi bir Sakaryaspor delegesinin mahkemeye başvurması halinde kongrenin iptal olabileceği öğrenildi.

Bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceği merak ediliyor. Öte yandan Sakaryaspor gibi büyük bir camianın genel kurulunda yapılan bu amatörce hata kongrelerin ne kadar ciddiye alındığını gözler önüne serdi. Ayrıca bir çok üye ASKF Başkanı Hüseyin Kama'nın divan başkanlığını yapmasını tasvip etmediğini söyledi.

 

Kaynak :Yenihaber Gazetesi

Yorumlar (0)