banner212

banner211

Sakaryaspor müzesi istiyorlar

Sakaryaspor 24.08.2018, 20:56 24.08.2018, 20:57 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor müzesi istiyorlar
banner218

Yeşil Siyahlı taraftarlar önümüzdeki günlerde yıkılacak olan Eski Sakarya Atatürk Stadı’nın olduğu araziye yapılacak park projesi içerisinde Sakaryaspor Müzesi olarak bir alan ayrılmasını istiyor.

Akademi Sakaryaspor isimi verilen yeni oluşum önümüzdeki günlerde yıkılacak olan Eski Sakarya Atatürk Stadı arazisinde yapılacak yeni projede Sakaryaspor ve Ulusal Futbol Müzesi olarak bir bölüm ayrılması önerisinde bulundu. Sakaryaspor tarihinde önemli bir yeri olan Sakarya Atatürk Stadı’nda yaşananların konu alındığı bir belgesel hazırlayan Akademi Sakaryaspor oluşumu 7 Eylül tarihinde stada veda etkinliği düzenleyecek. Saat 18:00'de başlayacak olan etkinliğe geniş bir katılım beklenirken müze projesi ile ilgili detayların burada paylaşılacağı öğrenildi.

ŞEHRİN MARKA DEĞERİ

Akademi Sakaryaspor grubundan müze projesi ile ilgili yapılan açıklamada; " Günümüzde, diğer şehirlerden ayrışıp, çeşitli alanlardaki üstünlüklerini ön plana çıkararak markalaşanşehir örnekleri bulunmaktadır. Sakarya, sahip olduğu birçok zenginliğe rağmen ülke çapında futbol konusundaki yetenekleri ve başarılarıyla anılan bir şehirdir. Bu özelliğini, burada ifade edilen Sakaryaspor Müzesi ve Ulusal Futbol Müzesi ile taçlandırmak hiç kuşku yok ki şehrimizin marka değerini yükseltecektir. Bununla birlikte, kentimizin ortak paydası Sakaryaspor'un bu müze aracılığıyla gelecek nesiller tarafından daha yakından tanınması ortak bir kent kültürü oluşmasına katkı sağlayacaktır." ifadelerine yer verildi.

Stada veda etkinliğinin düzenlendiği 7 Eylül tarihi ise Sakaryaspor için bambaşka bir anlam ifade ediyor. 2002 Yılında Sivas’a deplasmanına giden Sakaryaspor kafilesini taşıyan otobüs Yozgat’ta kaza yapmış yeşil siyahlı camiadan 5 kişi hayatını kaybetmişti.

banner220
Yorumlar (0)