banner212

banner211

Sakaryaspor, puan silme cezası ile karşı karşıya

Sakaryaspor’da lige eksi puanla başlama tehlikesi kapıda. Mohamed Cisse’ye olan borcumuz ve mali tabloda ki eksikler puanımızın silinmesine neden olabilir.

Sakaryaspor 05.07.2018, 12:36 05.07.2018, 13:17 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor, puan silme cezası ile karşı karşıya

Türkiye Futbol Federasyonu mali kriterleri yerine getirmeyen ve geçmişten gelen oyuncu alacaklarını ödemeyen kulüplere ağır yaptırımlar uyguluyor. Mali kriterleri yerine getiremeyen kulüplere uygulanan ağır yaptırımlar Sakaryaspor’un kapısını çalmak üzere.

Sakaryaspor’un mali tablosu bir önceki yönetim tarafından TFF’ye iletilmişti. TFF Sakaryaspor’un mali tablosunu incelemiş ve eksiklikleri kulübe bildirdi. Şimdi kulüp yönetimin mali tabloda tespit edilen eksiklikleri gidererek bilgi vermesi gerekiyor. Eğer mali tabloda ki eksikler giderilmez ise lie eksi puanla başlamamız söz konusu.

2009-2010 sezonunda Sakaryaspor forması giyen Mohamed Cisse’ye olan borcundan dolayı da ceza alma tehlikesi ile karşı karşıya. Cisse takımdan ayrıldıktan sonra kulübü şikayet etmiş ve Uluslar arası Tahkim Sakaryaspor’un 15 Bin dolar ödemesini hükmetmişti. Sakaryaspor yönetimi 9 yıl önceden kalan 15 Bin doları ödememesi durumunda da puan silme cezası alabilir.

Sakaryaspor Yönetimi, yeni bir ekip kurmak için mücadele ettiği günlerde iki küçük ayrıntıyı gözden kaçırmaları durumunda puan silme cezası gelebilir.

Yorumlar (1)
Emin Özdemir 4 yıl önce
Bir tane olumlu haberiniz yokmu Sakaryaspor için