banner212

banner211

Sakaryaspor transfer yasağını kaldırdı

Sakaryaspor’da uzun süredir devam eden transfer yasağı krizi dün sona erdi. Yeşil Siyahlı yönetim 2,5 Milyon TL ödeme yaparak yasağı kaldırdı.

Sakaryaspor 10.01.2020, 16:10 10.01.2020, 18:24 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor transfer yasağını kaldırdı
banner218

Sakaryaspor’da uzun süredir devam eden transfer yasağı krizi dün sona erdi. Yeşil Siyahlı yönetim 2,5 Milyon TL ödeme yaparak yasağı kaldırdı.

TFF 2.Lig’de ikinci yarının başlamasına çok kısa bir süre kala Sakaryaspor, transfer yasağını engelini aştı. Başkan Cumhur Genç ve ekibi 1,5 Milyon TL’lik SGK ve Vergi dairesine olan borcu öderken İlyas Çakmak, Metekan Yılmaz, Dilaver Güçlü, Zahir Fındık, Oğuz Kocabal ve Ferhat Kaya’nın 1 Milyon TL’yi bulan borç dosyalarını da ödedi. Transferin açılmasıyla Sakaryaspor’un üç yeni transferi Azad Filiz, Onur Eriş ve Rıdvan Bingöl’ün lisans evrakları TFF’ye gönderildi. Bu üç futbolcu da Sakaryaspor’un Pazar günü oynayacağı Velimeşe maçında takımdaki yerini alacak.

İMZA TÖRENİ

Sakaryaspor yönetimi transfer yasağının kaldırılmasının ardından dün Rüstemler Tesisleri’nde düzenlediği imza töreni ile Azad Filiz, Onur Eriş ve Rıdvan Bingöl’e resmi sözleşmelerini imzalattı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin de katıldığı imza töreninde yönetim Yüce’ye transfer sürecinde verdiği destek nedeni ile teşekkür etti.

YÜCE’YE TEŞEKKÜR

Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç, “Transfer dönemi sürecini Allah’a şükür tamamladık. Bu güne kadar ki borçlarımızı, futbolcu alacaklarımızı ödedik. Bu süreçte Sakarya halkına Sakarya şehrine çok teşekkür ediyoruz. Forma kampanyamızda bize destek olan belediyelerimize, belediye başkanlarımıza, sivil toplum örgütlerimize, taraftarlarımıza, herkese gönülden teşekkür ediyoruz. Ayrıca bu transferin açılmasına ve 154 forma alarak bize ciddi bir şekilde destek olan Başkanımız Ekrem Yüce’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

banner220
Yorumlar (0)