banner212

banner211

Sakaryaspor'u halka açın

Tatangalar, olağan genel kurul öncesinde önemli bir çağrıda bulundu. Sakaryaspor Derneği tüzüğünün değişmesini isteyen Tatangalar, taraftarlara üyelik yolunun açılmasını istedi.

Sakaryaspor 31.05.2018, 12:00 04.06.2018, 21:40 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor'u halka açın
banner218
 Tatangalar yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
“Yalan, ihanet ve acı dolu bir sezonun ardından, bir kez daha görülmüştür ki; bu kulübün gerçek sahibi dar alanda kısa paslarla başkan ve yönetici olanlar değil taraftardır.

Kendi menfaatleri doğrultusunda Genel Kurul yapısı oluşturup, hesap vermeyen ve şeffaflıktan uzak yönetim anlayışıyla belediyenin bulduğu kaynakları har vurup harman savuran zihniyet, ne yazık ki hepimizi derin hayal kırıklığına uğratmıştır.

Artık mızrak çuvala sığmamaktadır.

Sakaryaspor; gerek iç saha maçlarında ve gerekse deplasmanlarda kendisine tutkuyla bağlı on binlerce taraftarına artık kapılarını açmalıdır.

On binlerce taraftar ki; genci-yaşlısı, kadını-erkeğiyle toplumun her kesiminden, her eğitim seviyesi ve her gelir düzeyinden sevdalısıyla artık karar mekanizmalarında yer almayı hak etmektedir.

100 kişinin Genel Kurul’da oy kullanabildiği ve 48 elin işaretiyle başkan seçilen yapı artık günümüz gerçekleriyle örtüşmemektedir.

Bu senenin sportif başarısızlığını hiç olmazsa bir kazanımla unutabilmek adına, Sakaryaspor Genel Kurul üyelik şartları ivedi olarak değiştirilmelidir.

Üyelik şartlarının yumuşatılması ile birlikte; zamanından ve ailesinin rızkından fedakarlık eden, cefayı çeken ve sevdasının peşinde kar kış – iç saha deplasman demeden koşan on binler, seçme hakkı ile birlikte denetim fonksiyonuna da müdahil olabilmelidir.

Ülkemizde ve dünyada, bir çok kulüp binlerce delegesinin oylarıyla yönetimlerini belirlerken, kulübümüzün 40-50 kişi tarafından geleceğinin belirlenmesi, bugün yaşanan açmazların da temel sebebidir. Şehrin çeşitli alanlardaki tüm erk sahiplerinden acil talebimiz; Sakaryaspor Tüzüğü’nün hemen tadil edilmesi, yeni üyelikler önündeki engellerin kaldırılması, Genel Kurul yapısının tabana yayılarak Sakaryaspor sevdalısı olan herkesin kulübümüzde seçme ve seçilme hakkını kazanabileceği bir hukuki yapının hayata geçirilmesidir.

Tüzük tadilatı istiyoruz.”

Hemen şimdi!

Saygılarımızla;

TATANGALAR

  

Yorumlar (0)