banner212

banner211

Sakaryaspor U19 zirvede tamamladı

Türkiye Futbol Federasyonu, Gelişim Ligleri’nde mevcut puan durumu ile tescil ettiğini duyursa da hakkımız olan şampiyonluğu teslim etmedi.

Sakaryaspor 14.07.2020, 11:41 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor U19 zirvede tamamladı
banner218

TFF Yönetim Kurulu'nun 08.07.2020 tarih ve 40 sayılı toplantısında, Covid-19 Salgını nedeniyle oynatılmamasına karar verilen 2019-2020 Gelişim Ligleri ile ilgili olarak tescil formatını açıkladı. Genl olarak mevcut puan durumu ile tescil kararı veren TFF, tüm yaş kategorilerinde yapılacak olan Türkiye Şampiyonası finallerini de iptal kararı aldı.

U19’LAR ŞAMPİYON AMA

Öte yandan TFF’nin mevcut puan durumu ile ligleri tescil etmesine rağmen Elit Lig’e yükselme uygulamasının yapmayarak İkinci Grup’ta lider durumda olan Sakaryaspor’un şampiyonluğunu da masa başında harcamış oldu. Federasyonu’n ayrıca grup birincileri için ön gördüğü 100 Bin TL para ödülünü de vermeyeceği öğrenildi. Özcan Zafer ve öğrencileri TFF’nin aldığı bu karar ile büyük üzüntü yaşarken 23 haftada topladıkları 49 puan ile taraflı tarafsız bir çok futbol severin takdirini kazanmayı başardılar

U17’LARIN TUR ÜZÜNTÜSÜ

Spor Toto Gelişim Ligi U17 Kategorisi’nde bitime bir hafta kala lider Kocaelispor’un bir puan gerisinde bulunan Sakaryaspor U17 Takımı da Elit Lig’e yükselememenin üzüntüsünü yaşıyor. En iyi ikinci olarak bir üst lige terfi etmesi beklenen yeşil siyahlılar Türkiye Futbol Federasyonu’nun mevcut puan tablosunu tescil etmesine rağmen yükselme statüsünü uygulamamasına tepki gösterdiler. U17 Takım sorumlusu Osman Kılıç öğrencilerini tek tek arayarak hem teşekkür hem teselli etti.

Yorumlar (1)
Aklı selim insan 3 yıl önce
21 yaşında adam oynatmışız bir de para mı istiyoruz?