Sakaryaspor'un borcunu açıkladı

Sakaryaspor 05.06.2024, 16:21 05.06.2024, 16:44 SporExpres
Sakaryaspor'un borcunu açıkladı

Sakaryaspor kulüp başkanı Cumhur Genç, Rüstemler Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında 15 Haziran’da gerçekleşecek olağan genel kurulda aday olmayacağını açıkladı. Genç basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak mali durum hakkında bilgi verdi.

ADAY DEĞİLİM

Sakaryaspor kulüp başkanı Cumhur Genç yaptığı basın toplantısında ‘’Son bir senenin özetini ve muhasebesini yapmak üzere bu basın toplantısını düzenledik. Bu sezon  hedefimiz şampiyonluk olarak başlamıştık. İnişli çıkışlı dönemlerimiz oldu. Talihsiz sakatlıklar yaşadık bunlar bizi zor duruma soktu. Final maçları hem kaderimizde olumsuz anılar var. Beklediğimiz oyunu oynayamadık nasip değilmiş. Herkesin beklediği şampiyonluğu Sakarya’ya getiremedik üzgünüz.’’ İfadelerini kullandı.

BORÇ 20 MİLYON

Kulübün mali durumu ile ilgili soruları da yanıtlayan Genç ; Şuan Sakaryaspor kulübünün transfere engel dosyamız 155 Bin Euro Dmytro Grechyshkin , Hadi Sacko’ya 170 Bin Euro, Burak Süleyman’a 2.7 Milyon TL, Serkan Özbalta’ya 2,5 Milyon TL borcumuz var. Yabancı futbolculara henüz günü gelmemiş. 15-20 Haziran’da ödenmesi gereken birer maaş borcumuz bulunmakta oda 150 Bin Euro civarında bir rakam tutar. ‘’ Yeşil Siyahlıların bu rakamlar dışında 20 Milyon TL’ye yakın SGK ve Vergi borcu olduğu bilgisi verildi.

20 MİLYON DESTEK

‘’Final maçı öncesinde Sakaryaspor için yardım toplantı Yardım gecesinde 15 Milyon 200 Bin TL toplandı kalan ödemelerle ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın desteği ile eksik olan kısmı tamamlandı. Finale sorunsuz gittik ‘’ dedi.

Yorumlar (4)
Sakarya 1 hafta önce
Lafı dolandırmaya gerek yok borç 20 değil 42 milyon TL.
Cadde54 1 hafta önce
Aday olmaması isabet olmuş büyükşehir belediye ile gelmez bu başarı
Beytullah sayılı 1 hafta önce
Toplanan yardımları çıkınca yine .....40 milyon borç var ben anlamadım ......bu işten bişe
Erdoğan 1 hafta önce
Gerçekleri açıklamadi üstü kapalı konuşmalar yaptı diğer basin Burak borcu 2 milyon siz 2 ,7 diyorsunuz çelişki dolu bir açiklama bir savçı bir vali çağirip yönetimi soramazmı nedir açiklayin borçlari gelir gideri açiklamasi lazım