Sakaryaspor'un kanayan yarası

Her sezon saha ve sakatlıklar nedeni ile bir çok kez gündeme gelen Rüstemler Tesisleri’ndeki sahaların durumuna yönetimler el atmayınca iş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne kaldı.

Sakaryaspor 29.09.2023, 09:53 29.09.2023, 10:08 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor'un kanayan yarası

Sakaryaspor’un yıllardır kanayan yaralarından biri olan Rüstemler Tesisleri’nde yer alan iki çim sahanın bakımı ve yenilenmesi sorunu devam ediyor. Bir çok yönetimin göreve gelir gelmez bu soruna el atmayı taahhüt etmesine rağmen yıllardır süren sorun nedeni ile bir çok oyuncunun sakatlık yaşadığı Sakaryaspor’da kış aylarında çoğu zaman antrenman yapacak saha bulmakta dahi güçlük çekildiği oldu

YÖNETİMLER ES GEÇTİ

Yönetimlerin çözemediği saha sorununa Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bu sezon el attı. Rüstemler Tesisleri’nde bulunana 1Nolu sahanın bakımı ve yenilenmesi için yapılan 2 ihaleye de katılan olmayınca sorunu çözümü bir kez daha ötelenmiş oldu. Bu sezon kadro maliyeti 100 Milyon TL’yi bulan ver her sezon oyuncu transferlerine milyonlarca lira harcayan Sakaryaspor’da 5 Milyon TL’lik saha yenilenmesi işi için Gençlik ve Spor’un ihalesinin beklenmesi ise tepki çekti. Yeşil Siyahlılarda takıma katkı veremeyen bir çok yabancı oyuncuya milyonlarca lira transfer bedeli harcanırken antrenman sahalarının yenilenmesine kaynak bulunamadı.

NE ZAMAN YAPILACAK

Son 3 sezondur aralıksız görev yapan Cumhur Genç ve ekibi de Süper Lig hedefi doğrultusunda Tesis Projesi yapmayı hedeflese de görev süresince Rüstemler Tesisleri’ndeki idman sahalarına çözüm üretemedi. Tesislerde bulunan oyuncu odaları vb yerler yenilenirken yeşil siyahlıların ortalama 8 ay boyunca çalışmalarını yaptığı sahalarla ilgili bir hamle ne yazık ki yapılamadı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün yaklaşık 90 günde tamamlanmasını planladığı yenileme işi için önümüzdeki günlerde üçüncü kez yeniden ihaleye çıkması bekleniyor.

Yorumlar (0)