Sakaryaspor Yönetimi; '' Bu İşin Peşini Bırakmayacağız''

Sakaryaspor’da Cevat Ekşi başkanlığındaki yönetim kurulu Rüstemler’de bir basın toplantısı düzenledi. Yapılan toplantıda konuşan Başkan Ekşi, “Bu olayların futbolla alakası yok. Bu işin peşini bırakmayacağız. Tüm görüntüleri gerekli yerlere sunduk.

Sakaryaspor 04.03.2019, 17:09 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor Yönetimi; '' Bu İşin Peşini Bırakmayacağız''

EN İYİ ŞEKİLDE AĞIRLADIK

Sakaryaspor Yönetimi, Amed maçında yaşanan olayların ardından dün basıkn toplantısı düzenledi. Başkan Cevat ekşi yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Öncelikle herkesin bilmesi gerekir ki bizim Diyarbakır şehri ile hiçbir sorunumuz yoktur. Geçtiğimiz senelerde Diyarbakır taraftarının şehrimizde nasıl karşılandığı iyi bilinir. Unutulmasın ki buradaki maçtan önce Amed takımına tesislerimizi açtık ve onların tesislerimizde idman yapmasını sağladık. Sakarya’da yaşanan olaylar ortamı germe amacıyla gereksiz büyütülmüştür ve adeta bir öç alma içine sokulmuştur.”

SÖZLÜ VE FİİLİ SALDIRI

“Sakaryaspor ilk defa bir deplasmanda böyle olaylarla karılaşmıştır. Otelden çıkışımızla beraber güvenlik güçleri ile birlikte sahaya gittik. Biz bu kadar fazla olayla karşılaşacağımızı düşünmüyorduk. Oyuncularımıza sözlü ve fiziki saldırıda bulundular. Sakaryaspor Kulübü olarak tüm yaşananları belgeledik. Bunlarla alakalı da bir çalışma yaptık. MHK’ye, PFDK’ya, TFF’ye yani her yere bu görüntüleri ilettik. Bunlar futbolla alakası olmayan şeyler.”

HAKEM OLAYLARA GÖZ YUMDU

“Bu yaşananlara hakem ve temsilciler de göz yumdular. Tüm bu yaşananlar hakeme anlatılmasına rağmen bir adamın elinden kesici alet alınamadı. Hakem ve temsilciler sınıfta kalmıştır ve Amedspor için elinden ne geliyorsa da yapmıştır. Maçın içinde yaşananlar da bunları gösteriyor. Ne karar çıkacağını merak ediyoruz. Gerekirse hem MHK’ya hem TFF’ye Sakaryaspor olarak yürüyeceğiz! Hakkımızı aramak için ne gerekiyorsa yapacağız.”

TEŞEKKÜR EDİYORUM

“Diyarbakır Emniyeti’ne, Başsavcımıza, Paşamıza herkese çok teşekkür ediyoruz. Bizi çok iyi korudular. Onlar olmasaydı oradan nasıl çıkardık bilemiyoruz. Bizi orada yalnız bırakmayan tek Vekilimiz Kenan Sofuoğlu’na teşekkür ediyoruz. Futbolcu kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Türk Askeri gibi savaştılar. Hepsini kutluyorum. Her türlü zorluğa rağmen korkmadan mücadelelerini aslanlar gibi gösterdiler.”

STADA GİRER GİRMEZ SALDIRDILAR

Başkanvekili Cumhur Genç, yaşanan olaylarla ilgili olarak şöyle konuştu: “Orada bize karşı bir hazırlık olduğunu biliyorduk. Biz de bunlara karşı tedbir almak için güvenlik güçlerimizle görüştük. Sağ olsun Diyarbakır Emniyeti’nin yoğun önlemleri vardı. Stada girdiğimizde soyunma odasına girmeden önce zemine bakmak için futbolcularla birlikte tünele doğru yürüdük. O ara en önde Ferhat, Dilaver ve Serkan giderken eski Amedsporlu Abdullah Çetin ve 5-6 yaka kartlı isim futbolcularımıza saldırdılar. Oradaki kargaşa son bulduktan sonra sahaya çıktık.”

KESİCİ ALETİ ALAMADILAR

“Futbolcularımız ısınırken futbolcularımız sürekli olarak Mansur’u hakeme şikayet ediyor. Mansur’un elinde bir şey olduğunu ve kendilerini kestiğini söylüyorlar ama hakem oralı olmuyor. Biz de oyuncularımızın halini devre arasında görüyoruz. Temsilciye gidiyoruz. Temsilci gerekeni yapacağını söyleyip gidiyor. Ama hiçbir şey yapmıyor. Biz maç sonu yaralanan oyuncularımızı hastaneye götürdük rapor aldırdık. Hastane raporunda kesici ve delici aletle yaralandıkları kesinleşiyor. Maçın hakeminden de şikayetçi olduk. Mansur Çalar’dan da. Elimizdeki tüm görüntüleri dosya halinde TFF’ye gönderdik.” 

Yorumlar (0)