banner212

banner211

Sakaryaspor Yönetimi Kapalı Kutu

Sakaryaspor yönetiminin özellik maddi konularda kamuoyuna bilgi paylaşımını önemsememesi tepki topluyor. Kulüpten ayrılan yöneticiler, futbolcular hakkında ise tek satır resmi açıklama yapılmıyor

Sakaryaspor 26.04.2019, 09:24 26.04.2019, 22:34 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor  Yönetimi Kapalı Kutu
banner218

Sakaryaspor ligin bitimine 2 hafta kala şampiyonluk umutlarını bırakırken yeşil siyahlı yönetim sezon başından beri sürdürdüğü kapalı kutu yönetim tarzına devam ediyor. Şampiyonluğa giden takımdan ayrılan oyuncular olmasına rağmen kamuoyuna herhangi bir açıklama yapılmaması dikkat çekici.  Cevat Ekşi başkanlığındaki yönetim mali konularda ise ser verip sır vermiyor.

Sakaryaspor’da yönetimler değişse de kurumsallık yönünde yapılan yanlışlar her dönem artarak devam ediyor. Sezon başında kurumsallık anlamında önemli adımlar atacakları ve şeffaflık vaatleri ile göreve gelen yeşil siyahlı yönetim kulübün kurumsal yapısı ile ilgili hiçbir adım atmazken şeffaflık konusunda ise söylemlerin aksine kapalı kutu kalmayı tercih etti.

RESMİ AÇIKLAMA YOK

Yeşil Siyahlılarda özellikle ikinci yarının başında birçok oyuncu ile yollar ayrılırken son bir ayda yaşanan Ferhat Kaya ve Alper Tursun ayrılıklarının ardından kulüpten hiçbir resmi açıklama yapılmaması dikkat çekti. Sezon başından beri 3 kere basın sözcüsü değiştiren Sakaryaspor yönetiminin sosyal medya üzerinden bu tip önemli konularda dahi taraftara bilgilendirme yapmaması tepki çekiyor.

MADDİ BELİRSİZLİK

Play-off sürecine giren Sakaryaspor’da futbolculara maç başı borcu bulunan yeşil siyahlı yönetim kaynak arayışlarını sürdürmesine rağmen mevcut gelen sponsorluk ödemeleri ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamaya devam ediyor. Millet Vekili Kenan Sofuoğlu’nun girişimleri ile BMC ile yapılan sponsorluk anlaşmasından alınan rakam ile ilgili net bir açıklama yapmayan yönetimin bu paranın ne kadarını futbolcu borçlarına ne kadarının diğer borçlarına aktarıldığının açıklanması bekleniyor.

Şehirde şampiyonluk havası yaratamayan Sakaryaspor yönetiminin bu tavrının yerel yönetimler ve sponsorluk desteği bulamamasında en büyük neden olduğu gösteriliyor.

banner220
Yorumlar (0)