banner212

banner211

Sakaryaspor'a 1 Maç Seyircisiz Cezası

Sakaryaspor, Bandırmaspor maçı nedeni ile sevk edildiği PFDK'dan şok bir cezası aldı.

Sakaryaspor 17.05.2018, 16:11 17.05.2018, 18:20 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor'a 1 Maç Seyircisiz Cezası

Sakaryaspor, Bandırmaspor maçı nedeni ile sevk edildiği PFDK'dan deplasman yasağı cezası geldi.

Yeşil Siyahlılar , deplasmanda Bandırmaspor ile oynadığı play-off çeyrek final rövanş maçı sonrası disiplin kuruluna sevk edilmişti. Dün Toplanan Profesyonel Disiplin Kurulu Sakaryaspor'a 1 maç deplasmanda seyircisiz oynama cezası verdi.

PFDK bugün yapılan 80 sayılı toplantısında  Yeşil Siyahlılara  taraftarların çirkin ve kötü tezahüratı ve saha olayları nedeni 1 maç deplasmanda seyircisiz oynama cezası verdi. Yarı Finalde Gümüşhanespor ile çok kritik 2 maç oynayacak olan Sakaryaspor bu kararın ardından yarın oynanacak karşılaşmada yeşil siyahlı taraftarlar deplasman taraftarına ayrılan bölüme giremeyecekler.

Öte yandan saha kapama cezası ile karşı karşıya olan Sakaryaspor, PFDK'dan gelen bu haberle rahat bir nevzede olsa rahatlamış oldu.

İŞTE O KARAR

 SAKARYASPOR A.Ş.'nin, 14.05.2018 tarihinde oynanan BANDIRMASPOR - SAKARYASPOR A.Ş. TFF 2. Lig Play Off müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 1 RESMİ MÜSABAKAYI DEPLASMANDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 1.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada SAKARYASPOR A.Ş.'nin, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 10.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Yorumlar (0)