banner212

banner211

Sakaryaspor'a aday değilim açıklaması

Adı Sakaryaspor'da başkan adayları arasında geçen Cemal Canbulat aday olmadığını açıkladı.

Sakaryaspor 10.04.2012, 13:46
Sakaryaspor'a aday değilim açıklaması
banner218
Adı Sakaryaspor'da başkan adayları arasında geçen Cemal Canbulat aday olmadığını açıkladı. İşte Canbulat'ın açıklaması

 

30 Ekim 2011 tarihinde yapılan genel kurulda Sayın Erdal Taşkın başkanlığındaki yönetimde arkadaşlarımı kıramayarak görev aldım.
O günden bu güne Sakaryaspor'a elimden geldiğince maddi manevi destek vermeye ve arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalıştım.
Futbolla çok uzun zamandır ilgili olmayan bir insan olarak Sakaryaspor'la sevinen ve Sakarya spor için üzülen, insanlar gördüm ve onları yakından tanıma fırsatı buldum.o,sevdalıların Sakaryaspor'un gerçek sahipleri olduğunu öğrendim,onların hepsini kutluyorum.
Bunun yanında bu futbol şehrinde hiç bir karşılık beklemeden takımına sahip çıkan iş adamlarımızın olduğunu ve hiç bir bedel talep etmeden kulüp hocalığını kabul eden Sayın Yılmaz Vuralımızın olduğunu gördüm, kendilerine saygılar sunuyorum.
Arkadaşlarımızın kulüp başkanlığım konusundaki tekliflerinden sonra çalışma ortamım ve işlerimin yoğunluğu dolayısıyla kabul edemeyeceğimi kendilerine izah ettim. Ama yinede bir düşünmemi ve bir analiz yapmamı rica ettiler ve bunu sizlerle kısaca paylaşıyorum.
Göreve geldiğimiz beş ayı aşkın bir süre içerisinde Sakaryaspor'un maddi imkânlarını görme fırsatı buldum.
Bu borç yüküyle (yaklaşık 28 trilyon) tribün hasılatı, sakarya su,futbol okulu vb..geliri dışında hiç bir geliri olmadığını analiz ettim.Diğer yayın vb.gelirlerinin tamamının kasaya girmeden kesildiğini gördüm..
Benim inancım şudur ki; borç yükü altında ezilen Sakarya sporumuzun sadece bizler gibi yöneticilerin ekonomik katkılarıyla altın koltuk gibi kampanyalarla (satılan koltuk sayısı 54 gelir 540.000 tl,satın alan kişi sayısı 23 iş adamımız vb.) karşılanamayacağı muhakkaktır.
Kamuoyunun beklentisi gelecek olan yönetimin transferi hemen açması olacaktır.
Transferin açılmas için yaklaşık 4.000.000 TL. civarı para gerektirmektedir.Transfer açıldıktan sonra en az o kadar miktar parada yeni transferler için ödenmesi muhtemeldir..Bunun yanında mevcut futbolculara da ayrıca ödeme yapmak gerekmektedir.Yani kısacası yeni gelecek olan yönetimin ilk işi bunları çözmek olmalıdır.
Bu da ancak şehrin tüm dinamiklerinin harekete geçirilebilmesiyle mümkün olabilir.
Öyle bir yönetim olmalıdır ki 8-10 trilyonluk bu bütçenin hiç olmazsa yarısını karşılayabilmeli ve şehrin dinamikleriyle geri kalanını tamamlayabilmelidir.
Böyle büyük bir camianın kulüp başkanı olmak ve bunu başarabilmek büyük bir onurdur.Ama kolay değildir.
Aday olmam konusunda bana güven duyan Sayın Sermet Şükür'e taraftar ve arkadaşlarıma, ve siz basınımıza teşekkür eder bu görevin zorluğunu bir nebzede olsa yaşayan biri olarak Sakaryaspor'a olan desteğimin devam edeceğini sizlerle paylaşır, kamuoyuna kesinlikle aday olmayacağımı bildirir, saygılar sunarım.
Cemal Canbulat

Yorumlar (0)