banner212

banner211

Sakaryaspor'a 'ÇÖZÜM' üretmek için toplandılar

Sakaryaspor'da geçmiş dönemlerde yöneticilik yapan, Sakaryaspor A.Ş.'de de yetkili olarak alınan kararlara imza atan yöneticiler Köfteci İsmail'de toplandı.

Sakaryaspor 01.05.2013, 15:37
Sakaryaspor'a 'ÇÖZÜM' üretmek için toplandılar
banner218

Sakaryaspor'da geçmiş dönemlerde yöneticilik yapan, Sakaryaspor A.Ş.'de de yetkili olarak alınan kararlara imza atan yöneticiler Köfteci İsmail'de toplandı.

 

Özellikle Aziz Duran döneminde ödenmeyen vergi borçları nedeniyle sorumlu duruma düşen ve milyarlarla ifade edilen borçları ödemekle yükümlü tutulan eski yöneticiler, hem Sakaryaspor'un, hem de kendi durumlarına deva bulabilmek amacıyla fikir arayışı içine girdiler. Muhtelif formüllerin üretildiği ve masa üzerine konulduğu toplantıda 54 kişilik bir yönetim kuruluyla harekete geçilmesi planlanıyor. İlk hedef Sakaryaspor'un sağlıklı bir işleyişe kavuşturulması ve kaynakların doğru anlamda kullanılması yönünde.


Bilindiği gibi Aziz Duran yönetimindeki Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Kulübün vergi borçları konusunda hiçbir gerekliliği yerine getirmemiş ve hem şehrin hem de yöneticilerin üzerine büyük bir borç yükü bırakarak, Sakaryaspor'un adeta batağa sürüklenmesine yol açmıştı. O dönemde şehir eşrafından seçilen yöneticiler de, hiç bilmedikleri ve ummadıkları vergi borçlarıyla yüz yüze kalmışlardı.


Kulübün batağa sürüklendiği ve dönem itibarıyla eski para 25 trilyon borçlu olduğunu ilk kez gazeteci Oğuz Dizer, Seçkin Otel'de düzenlenen toplantıda açıklamış, bu iddia zamanın Sakaryaspor, günümüzün Baro Başkanı Recep Hacıoğlu ve Sakarya yerel medyası tarafından 'yanlış hesap' olarak değerlendirilmişti. Daha sonra yapılan hesaplamalarda borcun 27 trilyon olduğu ortaya çıkmış ve hiçbir başkan ve yöneticinin durumun vahametinden haberdar olmadığı öğrenilmişti. Belediye defoları kaynaklı yüksek borç miktarından kurtuluşun, Sakaryaspor Kulübünden çeşitli bahanelerle uzak kalarak çözümleneceğini planlayan, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu; hiç günahı olmayan ve Aziz Duran'a güvenerek sadece Sakaryaspor'a hizmet suçu işleyen esnafın durumunu duyarsızlıkla izlemeye devam ediyor.
Duran dönemindeki kulüp  gelirleri ve harcamalarının incelenmesi, Sakaryaspor'un feci batışının anahtarı olabilir mi?

Sakarya Büyükşehir Belediye ve 'Duranzedeler' olarak tanımlanan eki yöneticilerin, çare arayışlarının nasıl sonlanacağı merakla bekleniyor.

kaynak:Sakaryasehri.com

Yorumlar (0)