banner212

banner211

Sakaryaspor'a dev talip var

Sakaryaspor'u 2.Lig'de play-off heyecanı sararken yeşil siyahlılara dev bir talip olduğu iddia edildi.

Sakaryaspor 02.05.2018, 09:58 02.05.2018, 15:49 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor'a dev talip var
 

Spor ve Siyaset kulislerine dün bomba gibi düşen bilgiye göre İngiltere ve İspanya başta olmak üzere bir çok ülkede elektronik, inşaat ve spor yatırımları olan bir Kuvveyt firması Sakaryaspor'a talip olmak için hazırlık yapıyor.

 

Sakaryaspor'u seçtiler

Ekonomik sıkıntılar içerisinde 2.Lig Beyaz Grupta play-off yolunda yürüyen Sakaryaspor'a Dünyaca ünlü bir firma talip oluyor. Özellikle İngiltere ve İspanya'da futbolla yakından ilgilenen Kuveyt firması Türkiye'de bir futbol takımına yatırım yapmak için çalışma başlattı.

 

Türkiye temasa geçtikleri spor adamlarından Sakaryaspor önerisini alan Kuveytliler yeşil siyahlıların mali durumu, mücadele ettiği lig ve taraftarı hakkında bilgi topladıkları öğrenildi.

 

Maçı izlediler

Sakaryaspor'un kendi sahasında oynadığı Kırklarelispor karşılaşmasını izlemeye gelen Kuveyt firması yetkilileri, karşılaşma ve taraftarlarla ilgili video kaydı yaptıkları ve bunu hazırladıkları dosyaya ekledikleri bilgisine ulaşıldı.Öte yandan projenin detaylarının görüşülmesi ve fikri alınması için Sakaryalı ismin Kuveyt'te davet edildiği öğrenildi.

 

Borçlar sıfırlanacak

Firmanın Türk yetkililerinden edinilen bilgilere göre Yeşil Siyahlılarla ilgili hazırlanan ilk dosyanın Cuma günü Kuveyt'te Dünyaca ünlü şirketin ceosuna iletildi. Sakaryaspor'un SGK ve Vergi borçlarının tamamının ödenmesini içeren yatırımla ilgili kararın olumlu olmasının halinde sezon biter bitmez harekete geçileceği gelen haberler arasında

 

Dev Altyapı Hamlesi

İspanya'da Barcelona kulübü ile yakın ilişkileri bulunan firmanın Türkiye'de hayata geçirecekleri projede Barcelona'nın altyapı modelini uygulamayı planlıyor. Bu konu ile ilgili olarak hazırlanan projede mevcut tesislerin dışında Sakaryaspor'a ait kamp merkezi ve alt yapı sahalarının bulunduğu  öğrenildi.

 

Spor ve Siyaset Dünyası'ndan ünlü Sakaryalı isimlerle görüşen Kuveyt firması yetkililerinin kesin kararını Mayıs ayı sonuna kadar vermesi bekleniyor.

Yorumlar (0)