banner212

banner211

Sakaryaspor'da Hayal Kırıklığı

Deplasmanda Gümüşhanespor'a 1-0 mağlup olan Sakaryaspor zirveyi yakalama şansını kaçırdı. 38 Puanda kalan Yeşil Siyahlılar haftayı 6'ıncı sırada kapatarak play-off hattının dışında kaldı.

Sakaryaspor 16.02.2018, 11:37 16.02.2018, 11:38 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor'da Hayal Kırıklığı
 

Deplasmanda Gümüşhanespor'a 1-0 mağlup olan Sakaryaspor zirveyi yakalama şansını  kaçırdı. 38 Puanda kalan Yeşil Siyahlılar haftayı 6'ıncı sırada kapatarak play-off hattının dışında kaldı.

İlk devre sonunda Silivri ve Bandırma maçlarında puan kaybederek lidere yaklaşma fırsatını değerlendiremeyen Sakaryaspor, ikinci devrede Bugsaşspor ve Gümüşhanespor maçlarında da puan kayıpları yaşayarak bir fırsatı daha değerlendirememiş oldu.

Lider Gümüşhanespor'un 7 puan gerisine düşen Sakaryaspor Hacettepe ve Bugsaşspor'un haftayı galibiyet ile kapatmasının ardından 38 puanla 6'ıncı sıraya geriledi. Sezona şampiyonluk parolası ile başlayan Yeşil Siyahlılar 22'inci hafta sonunda hem play-off hattının dışında kaldı hem de Kırklarelispor ve Bandırmaspor gibi takımların yakın takibine girdi.

Sezonun üçte ikilik bölümünü geride bırakan Sakaryaspor, matematiksel olarak şampiyonluk hedefini sürdürse de son haftalarda yaşanan puan kayıpları ve kötü futbol nedeni ile taraftarın şampiyonluğa olan inancını kırdı. Ligde bir türlü galibiyet serisi yakalayamayan Yeşil Siyahlılar sadece bir kez üst ütse 3 maç kazanabildi

Şampiyonluk dışında bir şeyin konuşulmadığı günlerden play-off katılıp katılamayacağımız tartışılır hale gelmiş olması yeşil siyahlı taraftarların tepkisini çekiyor.

Yorumlar (0)