banner212

banner211

Sakaryaspor'da Kongre Kaosu

Şampiyonluk travması ile sarsılan Sakaryaspor'da Olağan Genel Kurulu zamanı geldi çattı.

Sakaryaspor 30.05.2018, 21:09 30.05.2018, 15:01 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor'da Kongre Kaosu
banner218

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ali Çoşkun Toplantı Salonu'nda yapılması planlanan genel kurul için yarın çoğunluk sağlanması beklenmiyor.

BELİRSİZLİK VAR

Play-off yarı final rövaş maçı öncesinde genel kurulu öncesinde genel kurul kararı alarak tartışmaları başlatan Sakaryaspor yönetim kurulunda bu kararın ardından 5 istifa birden gelmişti. İsmail Gürses başkanlığında Olağan Genel Kurul'a gidecek olan yeşil siyahlılarda tam bir belirsizlik hakim.

Mevcut yönetimin genel kurulda aday olup olmayacağına dair bir açıklama yapılmazken genel kurul öncesinde Sakaryaspor'un futbolcu, personel ve teknik heyete ne kadar borcunun olduğuna dair resmi bir bilgi yok.

ÇOĞUNLUK SAĞLANMAZ

Yarın saat 14:00'de Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ali Çoşkun Toplantı Salonu'nda  yapılması gereken Olağan Genel Kurul'ın gerçekleşebilmesi için üyelerinin yarısından bir fazla katılım gerekiyor. Son genel kurulda 154 üyesi olan Sakaryaspor'da bugün seçimin gerçekleşmesi için 78 üyenin imzası gerekiyor.

Öte yandan Sakaryaspor'un son genel kuruldan bu yana üye sayısında nasıl bir değişiklik olduğu silinen ve yeni eklenen üyelerin kimler olduğu bilinmiyor.

ADAYLAR BEKLEMEDE

Sakaryaspor'da genel kurul öncesinde belirsizlik sürerken başkan adaylığı için ismi geçen İbrahim Şahin, İbrahim Nalbant gibi isimler kulübün borcunun açıklanmasını ve yeşil siyahlı kulübü yönetmeye talip olacakların şeffaflık içerisinde bu genel kurula girmeleri gerektiğini düşünüyor.

Yorumlar (0)