banner212

banner211

Sakaryaspor’da kriz aşıldı

Sakaryasporlu futbolcuların antrenman boykotunun nedeni para değil şehrin duyarsızlığıymış. Dün antrenmana çıkmayan oyuncular bugün başkan, teknik heyetle birlikte basının karşısına geçip açıklama yaptı.

Sakaryaspor 28.02.2019, 15:14 28.02.2019, 19:09 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor’da kriz aşıldı
banner218

Sakaryaspor'da dün yeşil siyahlı futbolcuların antrenmana çıkmamamısının ardından yönetim bugün olağanüstü bir toplantı gerçekleştirdi.Sakaryaspor yönetimi bugün Rüstemler Tesislerinde futbolcularla biraraya geldi. Saat 14:30’da başlayan toplantı yaklaşık bir saat sürerken futbolcular ve yönetim ortak bir basın toplantısı yaptı.

Sakaryasporlu oyuncuların antrenmana çıkmamalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Cevat Ekşi "Şehrin büyüklerine bir eylem yaparak, yalnız oldukları mesajını vermek istemiş oyuncularımız. Biz kocaman bir aileyiz. Bu ve benzer sıkıntıları bir daha yaşamayacağız. Küçük bir aksaklık yaşandı diye düşünmek lazım. Arkadaşlarımızın yalnızlıklarını dile getirmek için yaptıkları eylemi böyle değerlendirmek lazım. Bizim şu anda tek düşüncemiz Amed'İ yenip seriyi yeniden başlatacağız. Sezon sonu bu şehre şampiyonluğu getireceğiz. Şimdi sosyal medyadan yazıp çizenler, kapalı kapılar ardında konuşanlara o zaman biz konuşacağız. Herkes kendince eleştiri yapıyor. Ama bugün ay sonu ve 585 bin lira vergi+SGK taksidi var. BU borçları biz yapmadık. Ama durumu toparlamaya çalışıyoruz. Bizim tek söyleyeceğimiz sezon sonu Allah'ın izniyle şampiyon olacağız"
SAHİPLENSİNLER İSTEMİŞLER
Sakaryasporlu futbolcuların yaptığı davranışı, sahipsizliğe dikkat çekmek içindir. Futbolcu arkadaşlarımıza borcumuz yok demiyorum. Ancak bizim oyuncularımız karakterli oyuncular, para için değil şampiyonluk için mücadele ediyorlar. Şehrin işadamlarına, yöneticilerine dikkat çekmek istemişler. Dünkü antrenman meselesini böyle değerlendirelim" dedi
DERDİMİZ PARA DEĞİL
Sakaryaspor’da yürekleri ağızlara getiren antrenman boykotu ile ilgili başkan, teknik heyet ve futbolcular basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Başkan Cevat Ekşi’nin sezon sonuna kadar oyuncuların bütün alacaklarının ödeneceğini beyan ederken futbolcularda şampiyonluk yolunda yalnız bırakıldıkları gerekçesiyle dikkat çekmek için antrenmana çıkmadıklarını dile getirdiler. Meselenin para olmadığına atıfta bulunan futbolcular “Meselemiz para olsaydı bugünde antrenmana çıkmazdık. Şampiyonluk yarışında kenetlenirsek başarıya ulaşırız” dediler.
TEK YÜREK OLALIM
Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cevat Ekşi’nin il dışında olduğu gün, antrenmana çıkmayan takım taraftarı endişelendirmişti. Geçtiğimiz sezon Play-Off maçları öncesi yaşanan sıkıntılı dönemin yaşanacağı düşünen taraftarlar, yaşananlara tepki göstermişti. Başkan Cevat ekşi bugün Rüstemler Tesisleri’ne giderek önce teknik heyet ve oyuncularla görüşüp ardından basın mensuplarının karşısına geçti. Sponsorlukla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Ekşi, yarışta avantajı kaybetmemek için şehrin tek yürek olmasını istedi.
DİLAVER DESTEK İSTEDİ
Başkan Cevat Ekşi’nin ardından karşılıklı sohbete dönüşen toplantıda konuşan Dilaver “Biz şampiyonluğa oynuyoruz ancak şehir tam olarak yanımızda değil. Her maçımızın Samsun maçı gibi olmasını istiyoruz. Bu takım şampiyon olacak. Sezon sonunda mutluluk yaşamak için hepimizin kenetlenmesi lazım. Hakem hataları ve siyasi baskıların artacağı dönemde daha çok kenetlenmeye ihtiyacımız var” diyerek taraftarın devam eden desteğinin artmasını istedi.

 

Yorumlar (0)