banner212

banner211

Sakaryaspor'da Transfer komedisi

Ekonomik sorunlar nedeni ile uzun süredir transfer tahtası kapalı olan Sakaryaspor ilk transferini yaptı.

Sakaryaspor 28.01.2014, 09:54 28.01.2014, 11:20 UTKU KAYNAR
Sakaryaspor'da Transfer komedisi
banner218

Ekonomik sorunlar nedeni ile uzun süredir transfer tahtası kapalı olan Sakaryaspor'da yönetim sezon başında bir amatör takım formülü ile transferi dolaylı olarak açmanın adımlarını attı

32 Yaşında dev transfer


Sezon başında genç takımlarda yaşı nedeni ile forma giyemeyen oyuncuların şans bulması ve dışardan alınacak oyuncuların bir yıl amatörde oynatıldıktan sonra A Takıma katılması amacı ile kurulan Sakaryaspor amatör takımı Süper Amatör Lig A Grubunda lige başlamıştı.


Amatör ligde düşme-çıkma gibi hiçbir amacı bulunmayan sözde sadece Sakaryaspor kadrosuna dolaylı yoldan transfer yaparak takviye amacı ile kurulan amatör takıma onca genç oyuncu dururken 32 yaşında oyuncu transfer edilmesi oldukça tepki çekti.

Amacından saptımı ?


3.Ligde yaş sınırının 29 olması nedeni ile Sapanca Kurtköyspor'dan transfer edilen Yaşar İrfan Bozoğlu'nun A Takıma gitmesi imkansız.Bu futbolcunun üstelik 700 TL aktarma ücreti ödenerek takıma katılması Amatör takımın kuruluş amaçlarından saptığı eleştirilerine neden oldu.

Sakaryaspor kulübünden yapılan bu müthiş transfer hamlesi ile ilgili olarak yakın zamanda bir açıklama gelmesi bekleniyor


Haber:Utku Kaynar

banner220
Yorumlar (0)