Sakaryaspor'da Transfer Taaruzu

Sakaryaspor’da transfer yasağını kaldıracağı düşünülen 2 milyon liranın temini için ciddi bir girişim var.

Sakaryaspor 19.10.2013, 16:10
Sakaryaspor'da Transfer Taaruzu

Protokol: Spor Toto 3ncü Ligdeki temsilcimiz Sakaryaspor’da bir türlü kaldırılamayan transfer yasağı ile ilgili olarak umut ışığı doğdu. Bayram öncesi iç sahada yapılan Çıksalın maçında protokol tribününde hazır bulunan Sakaryaspor Kulüp Başkanı Selahattin Aydın ile As Başkan Muzaffer Güneş,  Sakarya Valisi Mustafa Büyük ve Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’a, transferin kaldırılması için 2 milyon liranın yeterli olacağını söyledi.


Ankara: Bu rakamın transferin açılmasını sağlayacağının, hatta yasağın kaldırılması halinde transfer bile yapılacağının altı çizilen bu görüşme, yönetimi oldukça heyecanlandırdı. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ın bu girişime olumlu baktığı ve Ankara’da geniş katılımlı bir toplantı için adım atmaya hazır olduğunu söylediği edinilen bilgiler arasında.


İşadamları: Transferin açılması için gerekli 2 Milyon Liranın bulunması ise SATSO’nun belirleyeceği 100 işadamından oluşan listeye bağlı olacak. Daha önce Başkan Selahattin Aydın ile As Başkan Muzaffer Güneş’in kendisine yaptığı ziyarette bu konuya olumlu bakan SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul gazetemize yaptığı açıklamada, Sakaryaspor için ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını söyledi. Kösemusul, belirlenecek 100 işadamı ile bayramdan sonraki hafta toplantı yapılmasının gündemde olduğunu belirtti.


Çıksalın maçının devre arasında protokol tribününde yapılan ve Yazarımız Cevdet Güngör’ünde yer aldığı gizli görüşme, Sakaryaspor’da transferin açılması için umut ışığı doğduğunu gösteriyor.

 

KAYNAK: YENİGÜN GAZETESİ

Yorumlar (0)