Sakaryaspor'u Küme Düşürten Başkan dedirtmem

Sakaryaspor Başkanı Vedat Yaşlıca, “Ben bu takıma ligden düşen bir başkan olarak gelmedim.

Sakaryaspor 13.09.2012, 13:19
Sakaryaspor'u Küme Düşürten Başkan dedirtmem

Sakaryaspor Başkanı Vedat Yaşlıca, “Ben bu takıma ligden düşen bir başkan olarak gelmedim. Böyle futbol, mücadele ve skor istemiyorum. Yoksa başkanlığı bırakır giderim” dedi.

 

“MAZARET KABUL ETMİYORUM”

 

Vedat Yaşlıca, Pazar akşamından beri moralinin ve sinirlerinin bozulduğunu, halen de bu sinirinin geçmediğini belirterek, “Bu maç öncesi yenilebileceğimizi düşündüm ama bu kadarını beklemiyordum. futbolcular üzerine düşeni oynayanı ve sonradan girenleri ile oynarsın, mücadele edersin, savaşırsın,

yaparsın yenilirsin de buna eyvallah ama ne 4-0 yenilgiyi kabul edebilirim, ne de o futbolla mücadeleyi. Biz onlar için ne sözü verdiysek yerine getirdik. Onlardan bir şeyler beklemek de bizim hakkımız olsa gerek. Nasıl 3 pas yapılmaz, nasıl o kadar kötü oynanır? Yediğimiz gollere bakar mısınız?  Ben hiçbir mazereti kabul etmiyorum. Bu futbolu da, skoru da, mücadeleyi de bir daha görmek istemiyorum” dedi.

 

“AKLINI BAŞINA TOPLASINLAR”

 

Maç öncesinde futbolculara verilmek üzere bir çanta dolusu para getirdiklerini vurgulayan Yaşlıca, “Yenselerdi de o para onlara helali hoş olsaydı. Hayır yani beklediğim mücadele de olsaydı yine verecektim. Onu bile bulamadım ki?   Hem de kendi saha ve seyircimiz önünde. Yemin ediyorum, yenilgiye bile prim verecektim ama hem 4-0’lık iç saha yenilgisi ve hem de oynanan kötü futbol bunu bana yaptırmadı. Oysa maçtan önce onlarla da görüşmüştüm. Çıkın yüreğinizi koyun, alın bu maçı hem siz hem de ben mutlu olayım. Yenildiniz mi hiç önemli değil, yeter ki kendinizi alkışlatın dedim. Ben bu tür skorları ve özelikle de futbol ve mücadeleyi hazmedemem. Geldi de takımı düşürdü dedirtmem. Bunu hak etmedim. Herkes aklını başına toplasın. Bu formanın hakkını versin” şeklinde konuştu.

 

Kaynak:Sakarya Anadolu/Hasan Gökdemir

Yorumlar (0)