banner212

banner211

Sakaryaspor'un transferi açma umutları resmen bitti

Aylardır ‘transferi açacağız' diye umut dağıtan yönetim mevcut kadroyu koruyamadığı gibi transfer yasağını da kaldırmayı beceremedi! Başkan Erdal Taşkın, "Beklenen günün böyle olmasını istemiyorduk.

Sakaryaspor 01.02.2012, 18:32
Sakaryaspor'un transferi açma umutları resmen bitti
banner218
Aylardır ‘transferi açacağız' diye umut dağıtan yönetim mevcut kadroyu koruyamadığı gibi transfer yasağını da kaldırmayı beceremedi! Başkan Erdal Taşkın, "Beklenen günün böyle olmasını istemiyorduk. Transferi açmayı beceremedik" dedi.

 

Sakaryaspor'da göreve geldiği günden buyana büyük bir umut dağıtarak transferi açma sözü veren yönetim bu sözünü yerine getiremedi. Mevcut kadroyu korumayı başaramayan yönetim aylar süren çalışma sonrasında transfer yasağını da ortadan kaldıramadı! Transfer sürecinde kamuoyuna açıklama yapmaktan kaçınan Başkan Erdal Taşkın dün akşam kulüp binasında basın toplantısı düzenledi.

 

‘Başaramadık'

Taşkın yaptığı açıklamada, "Beklenen günün böyle olmasını istemiyorduk. Başaramadık. Detaya girmeye gerek yok. Ancak mevcut kadromuzla yılmadan savaşa devam edeceğiz. Mazeret üretmiyoruz. Transferi açmayı beceremedik. Çalışmalarımızı yaptık. Mesaimizi verdik. Dostumuzu düşmanımızı ve Sakaryaspor'u sevenleri gördük. Bu iş için Hakan Şükür 2 Milyon TL kaynak buldu. Fakat olmadı. İşimizi bozmak için çok uğraştılar. 50 bin TL'yi anlaştığımız adamlar birden fiyat artırmaya gittiler. Faizleriyle beraber bugün 4.5 Milyon TL transfer borcu bulunuyor. Şuan görevde olan hocalarımızın dahi federasyonda dosyaları var. Bunlar tek tek daha detaylı açıklayacağız" dedi.

‘Tutmamız gerekirdi'

Mevcut kadronun korunamaması için ise Başkan Erdal Taşkın, "2 futbolcumuzu muhafaza etmemiz gerekirken edemedik. Onur ve gururumuzun ikinci planda olması gerekiyordu. Ama bu oyuncuları tutmayı başaramadık. Mali yönden oyuncularımıza gerekeni yaptık. Fakat şunu çok iyi hissetim. Yunus ve Zafer bu takımdan zaten gidecekti. Edindiğimiz bilgilerde bu yöndeydi" şeklinde konuştu.

Radikal kararlar

Basın toplantısında Başkan Erdal Taşkın ve Basın Sözcüsü Hüseyin Çakır'ın Buca maçı sonrasında "radikal kararlar alacağız" ifadeleri dikkat çekti. Özellikle altyapıda köklü bir değişimin yapılacağı altı çizildi. Altyapı Genel Koordinatörü Timur Şahinel'in haftalar önce kafasında biletini kesen Taşkın'ın başka hangi hocalarla yolları ayıracağı merakla bekleniyor. Yönetim önümüzdeki hafta yapacağı toplantıda tüm konuları masaya yatırarak karar bağlayacak.

Yorumlar (0)