Samsun yapınca oluyor, Sakarya Uyuyor,

Sakaryaspor’da ekonomik sorunların çözümü için şehirde kimse kılını kıpırdatmıyor. Geçen sezon aynı duruma düşen Samsunspor için Samsun şehri tek yürek oldu ve Valilik tarafından başlatılan destek kampanyasından 2 Milyon 612 bin TL para topladı!

Sakaryaspor 10.01.2019, 10:44 11.01.2019, 10:32 UTKU KAYNAR
Samsun yapınca oluyor, Sakarya Uyuyor,

SMS KAMPANYASI

Maddi açıdan büyük bir kriz yaşayan, şehrin siyasileri ve iş adamlarından destek bulamayan Sakaryaspor’da işler iyi gitmiyor. Maddi kaynak konusunda her yolu deneyen yönetim hiçbir projeden istediği sonucu alamıyor. Sakaryaspor Yönetimi SMS kampanyasından da istediğini alamadı.  Yönetim, yaklaşık bir ay önce “Şimdi değilse ne zaman” sloganıyla SMS aracılığıyla destek kampanyası başlatırken cep telefonlarından Sakaryaspor yazarak 7979’a mesaj gönderen taraftarlardan yeşil-siyahlı kulübe katkı sağlamasını istedi. 10 TL ile 70 TL arasında yapılan SMS kampanyasından 1 ayda yaklaşık 40 bin TL gelir elde edildiği öğrenildi.

DESTEK YEMEĞİ

SMS kampanyasının yanı sıra Sakaryaspor için devre arasında destek yemeği düzenleneceği açıklandı. Vali Ahmet Hamdi Nayir, Milletvekilleri ve AKP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce öncülüğünde düzenleneceği söylenen yemekten ses seda çıkmadı. Şehri yönetenler Sakaryaspor’un maddi sorunlarını çözmek adına destek yemeğine sıcak bakmadı!

SAMSUN ÖRNEĞİ

Geçen sezon 1.Lig’de ekonomik sorun yaşayan Samsunspor Kulübü, Valilik aracılığıyla başlattığı destek kampanyasından büyük bir gelir elde etti. Valilik öncülüğünde, belediyeler, iş adamları, STK’lar ve kırmızı-beyazlı taraftarlar takımlarına sahip çıkarak 5 Ocak 2018’de başlatılan Samsunspor’a destek kampanyasında 20 günde 2 Milyon 612 bin TL topladı. Ayrıca Samsun İlkadım Belediyesi 300 bin TL’lik destekle kampanyanın fitilini ateşledi. Aynı Samsunspor bu sezon 2.Lig’de şampiyonluk mücadelesi verirken tüm şehrin desteğini arkasına alarak yoluna devam ediyor.

Kaynak:Yenihaber Gazetesi

Yorumlar (0)