Satranç Şampiyonları Sakarya'dan

SANTRANÇ ŞAMPİYONLARI SAKARYA’DAN

Sakaryaspor 24.05.2024, 10:19 SporExpres
Satranç Şampiyonları Sakarya'dan

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye İş Bankasının katkılarıyla düzenlenen “Türkiye Okul Sporları Satranç Turnuvası”nın birincileri Sakarya’ dan.

YOĞUN KATILIM 

81 ilden sporcuların katıldığı “Küçükler, Yıldızlar ve Gençler” kategorilerinde 8 ilde elemelerin yapıldığı turnuva sonucunda ilk dört sırayı alan okul takımları, Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. Turnuva sürecinde Sakarya Özel Beşsekiz Ortaokulunun, Eskişehir ilinde yapılan grup yarışmalarının  “Küçükler”  kategorisini birinci sırada tamamlayarak finallere katılma ve Sakarya ilini temsil etme hakkı kazanması il genelinde sevinç oluşturdu.

KUPA GELDİ 

13-17 Mayıs 2024 tarihlerinde Rize Gençlik ve Spor Müdürlüğü Yenişehir Spor Salonunda yapılan finallerde,  5 gün boyunca Özel Beşsekiz Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Sedanur Aydın ve Antrenör Bülent Kılınç rehberliğinde Sakarya ilini temsil eden takım oyuncuları Alp Kerem Avcı, Kağan Deniz Bodur, Kaan Yiğitaslan, Arhan Burak Yılmaz ve Hakan Kılınç “Küçükler Genel Kategorisinde” Türkiye Şampiyonluğunu kazanarak birincilik kupasını elde ettiler.

ZAFER 

Namağlup şekilde turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan sporculara ödülleri ve kupaları Rize Satranç İl Temsilcisi Ersoy Ustaoğlu tarafından takdim edilen program sonunda öğrencilerin heyecanı ve sevinci fotoğraf karelerine yansıdı.


GURURDUYDUK 
Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş; Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Türkiye İş Bankasının katkılarıyla düzenlenen “Türkiye Okul Sporları Satranç Turnuvası”nın il genelinde heyecan oluşturduğunu, öğrencilerin, velilerin severek ve isteyerek katılım sağladığını, belirtti.

TEBRİK EDERİM 
“Küçükler Genel Kategorisinde” Türkiye Şampiyonluğunu kazanarak namağlup şekilde birincilik kupasını elde eden Özel Beşsekiz Ortaokulunun gösterdiği gayretin çok kıymetli olduğunu ifade eden Bakırtaş : “Bilgisini, deneyimini, emeğini ve yüreğini ortaya koyarak ilimize bu gururu yaşatan öğrencilerimizi ve onları her daim destekleyen danışman öğretmenlerimizi gönülden kutluyorum.” şeklinde konuştu.  
 

Yorumlar (0)