banner212

banner211

Şehir bir açıklama bekliyor

Final kabusunun ardından yeni sezon öncesinde yönetim belirsizliği ve transfer yasağı ile karşı karşıya kalan Sakaryaspor’da yeşil siyahlı taraftarlar kongreye pek umutlu bakmazken geçtiğimiz sezon yapılan hataların tekrarlanmamasını istiyorlar.

Sakaryaspor 10.06.2019, 09:42 10.06.2019, 23:18 UTKU KAYNAR
Şehir bir açıklama bekliyor
banner218

Sakaryaspor yönetim kurulunun aldığı olağan üstü genel kurul kararının ardından en çok merak edilen konulardan biri kulübün ne kadar borcu olduğu. Yeşil Siyahlı yönetimin 16 Haziran’da yapılacak kongre öncesinde görev süreleri ile ilgili resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

MALİ TABLO NE DURUMDA

Yeni sezon öncesinde yaklaşık 10 Milyon TL gibi bir kaynağa ihtiyacı olan Sakaryaspor’da geçtiğimiz dönemden kalan borçların yanı sıra Dükkan54, BMC sponsorluğu, mevcut kadroya olan borçlar ve transfer yasağı ile ilgili dosyaların durumu gibi bir çok konudaki belirsizliğin ortadan kaldırılması ve 16 Haziran’da ilk oturumu yapılacak kongreye daha şeffaf bir ortamda girilebilmesi için gözler yönetimin yapılacağı açıklamaya çevrildi.

CEVAT EKŞİ AÇIKLAYACAK

Sakaryaspor yönetiminin kongre kararı almasının ardından kulübün ne kadar borcunun olduğu merak edilen soruların başında geliyor. Genel kurula bir hafta kalmasına rağmen kulübün mali durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmazken Başkan Cevat Ekşi’nin birkaç gün içinde basının karşısına çıkıp kendi dönemlerine ait sportif ve mali konularla ilgili detaylı bilgi vermesi bekleniyor. Final maçının ardından toplam futbolcu borcunun 5 Milyon TL’ye yakın olduğunu açıklayan başkan vekili Cumhur Genç, bayram sonrası resmi bir açıklama yapılacağını belirtmişti.

DELEGESİ SAYISI MERAK EDİLİYOR

Geçtiğimiz yıl 17 Haziran’da yapılan genel kurulda göreve gelen Cevat Ekşi başkanlığındaki Sakaryaspor yönetimi, Ekşi , Cumhur Genç ve Hüseyin Aydınlı’nın isteği üzerine kulübe üyeliğin önünü açmıştı.  Geçen sürede mevcut yönetimin kendisine yakın çevrelerden 400’e yakın delege yaptığı iddia ediliyor. İlk oturumu 16 Haziran Pazar günü yapılacak Sakaryaspor genel kurulundan önce mevcut yönetimin kulübe yapılan üyelikler ve kongrede oy kullanacak delege sayısı hakkında resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.

Yorumlar (0)