Şehirde Ölü Toprağı

Sakaryaspor profesyonel liglerdeki 9’uncu play-off macerasına doğru giderken şehirde yaşanan hareketsizlik dikkat çekiyor.

Sakaryaspor 02.05.2019, 10:33 02.05.2019, 17:25 UTKU KAYNAR
Şehirde Ölü Toprağı

Sakaryaspor profesyonel liglerdeki 9’uncu play-off macerasına doğru giderken şehirde yaşanan hareketsizlik dikkat çekiyor. Yönetim şampiyonluk yolunda hem şehri hem takımı hareketlendirecek hiçbir faliyette bulunmazken şimdiden kongre rüzgarları esmeye başladı bile

SESSİZLİK HAKİM

TFF 2.Lig’de normal sezon bu hafta sonu oynanacak olan müsabakaların ardından sona erecek. Şampiyonluk şansını play-offlara bırakan Sakaryaspor’da yaprak kıpırdamıyor. Futbolculara maç başı borcu bulunan yeşil siyahlı yönetim destek bulamazken şehirden takıma destek yönünde en ufak bir hareket yaşanmıyor. Geçtiğimiz sezonda maddi sıkıntıların gölgesinde play-offlara giren yeşil siyahlılar ödemeler yapılmadığı içn finale gidemem tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştı.

KONGRE RÜZGARLARI

Samsunspor ile oynanacak formalite maçının ardından play-offta ki rakibi kesinleşecek olan Sakaryaspor’da play-off öncesi futbolculara ödeme yapılıp yapılamayacağı belirsizliğini korurken ekonomik sıkıntılarla boğuşan yeşil siyahlı yönetimin play-off maçları öncesinde kongre kararı alabileceği kulislerde konuşulmaya başlandı. Yeşil Siyahlılar geçtiğimiz sezonda play-off yarı final rövanş maçı öncesinde genel kurul kararı almıştı.

Play-off yolunda ekonomik krizlerle boğuşan Sakaryaspor yönetimin kongre konusunda nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyor. Öte yandan tıpkı geçen sezon olduğu gibi bu dönemde de mevcut yönetim içinden bir grubun kongre hazırlığı yaptığı gelen haberler arasında.

Yorumlar (1)
amator hoca 5 yıl önce
şehirde Türk kalmadı ki herkes suriyeli-ıraklı onlar da ne anlar Sakaryaspor play-offtaymış falan.