banner212

banner211

Selahattin Aydın; "Gerekirse Kayyuma Kalsın"

Sakaryaspor’un eski Başkanı Selaattin Aydın çarpıcı açıklamalardı bulundu; “Gürses, borçların tamamını açıklamalı. Açıklamaz ise adaylar liste çıkarmamalı, Kulüp Kayyuma teslim edilmeli”

Sakaryaspor 12.06.2018, 16:18 12.06.2018, 16:21 UTKU KAYNAR
Selahattin Aydın; "Gerekirse Kayyuma Kalsın"

Sakaryaspor eski Kulüp Başkanlarından  Selahattin Aydın, 17 Haziran’da yapılacak olan kongre öncesi, Kulüp Başkanı İsmail Gürses’e, borçların tamamını açıklaması için çağrıda bulundu. Aday olanlara ise “Neye aday olduğunu bilmeden ortaya çıkmayın” dedi.

ADAY OLANLARI UYARDI

Sakaryaspor’da çeşitli dönemlerde Kulüp başkan lığı yapmış olan Selahattin Aydın, başkanlığı dönemlerinde başarılıda olduğunu, başarısızda olduğunu ileri sürerek, “Sakaryaspor’a emek vermiş, hizmet etmiş biri olarak bu toplantıyı yapmakta kendime hak bulduk” dedi. Çark mesire Yeri’nde spor basını ile bir araya gelen Aydın, 17 Haziran’da yapılacak olan kongrede aday olanları uyardı.

“HESAP VERMEK ZORUNDASIN”

Aydın, “3-4 ay öncede söyledik. ‘Öyle rakamlar konuşuldu ki, İsmail Başkanımız açıklasa da herkes rahatlasa’ dedik. Bundan 2 yıl önce yapılan kongreyi hatırlıyorsunuzdur. Her şey  daha dün gibi. Koltuğunun altında bir sürü dosyalar ‘Bizim para problemimiz yok, biz Sakaryaspor’u şuralara taşıyacağız’ deyi . Geldi ama çok kısa sürede  gördük ki bu iş öyle değil. Sanayicilere saldırdı, SATSO’ya saldırdı, belediyelere saldırdı, siyasilere saldırdı. Kardeşim başta kamuoyuna bizim hiçbir problemimiz yok deyip, kulübe bunları yaşatıyorsan benimde eski bir kulüp başkanı olarak sana sorma hakkım var. Senin de hesap verme zorunluluğu var” dedi.

ADAY OLANLAR BİLMEK İSTER

“Bugün yönetime gelmek isteyen arkadaşlarımızın bu borcun tamamını bilme hakkı var” diyen Aydın; sözlerine şöyle devam etti; “17 Haziranda yapılacak olan kongrede ben hakikaten bekledim ki İsmail Başkan çıkar, ‘arkadaşlar durum böyle böyle’ der dedim ama olmadı. Kongreye 4-5 gün kaldı. Bu aday olan arkadaşlar neye talip olduklarını hakikaten bilmek isterler.

İPİN UCU KAÇMAMALI

Bir daha mali yapı bozulursa, başlara geri döneriz. İpin ucu kaçarsa, kaçırılırsa marka olan Sakaryaspor’un bir daha bu ipi yakalama şansı olmaz. İsmail başkanın bu arkadaşları ve kamuoylunu biran önce aydınlatması gerek.

KAYYUMA BIRAKILMALI

Giderken hiçbir başkan borcu yanında alıp gitmiyor. Borç kulübe kalıyor. Eğer yazılıp-çizildiği gibi bir borç var ise, bu yazılanlar doğruysa bu sonun başlangıcı olur. Talip olanlar neye talip oldukları bilsinler. Eğer kongre gününe kadar bir açıklama yapılmaz ise, aday olan arkadaşlar o gün listesini çıkarmasın. Kulüp kayyuma gitsin. Kayyum hesabı kitabı çıkarsın, sonra kulübü seçime götürsen. Herkes hesabını kitabını ona göre yapsın. Bu kongrede söylesem çok geç olabilirdi.”

Yorumlar (1)
Recko 4 yıl önce
Eski başkanlar bırakmaz başladılar Gürses devam etsin demeye neden acaba çünkü bi babayiğit çikipta hesap sorar diye korkularından bir tane adam gibi adam çikipta neden savcılığa başvurmak araştırılsın bu giden har vurup savrulan paralar haram olsun kim 5 kuruş dahi yiyorsa