banner212

banner211

Sermet Şükür; 'Sakaryaspor'u Basın bu hale getirdi'

Sakaryaspor Yönetim Kurulu Üyesi Sermet Şükür basın toplantısında spor medyasına ağır yüklendi

 

Sakaryaspor'un başkanı Erdal Taşkın, düzenlediği basın toplantısında yönetim ile ilgili eleştirilere cevap verdi.

Sakaryaspor 26.03.2012, 16:08
Sermet Şükür; 'Sakaryaspor'u Basın bu hale getirdi'
banner218
Sakaryaspor Yönetim Kurulu Üyesi Sermet Şükür basın toplantısında spor medyasına ağır yüklendi

 

Sakaryaspor'un başkanı Erdal Taşkın, düzenlediği basın toplantısında yönetim ile ilgili eleştirilere cevap verdi.
Kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında Sakaryaspor'un gidişatını ve kendileri yönelik gerçekleştirilen eleştirileri değerlendi. Ellerinden gelen tüm imkanlar ile Sakaryaspor'un bugüne kadar gelmelerini sağladıklarını söyleyen Taşkın, "Elbette biz yönetim kurulu olarak melek değiliz. Ama bu kadar karalamaya da muhatap değiliz. Kongrede var mı liste çıkaran dedik. Bir başka liste çıkaran olsaydı biz burada olmazdık. Buraya çokta gönüllü gelmedik. Ancak takım içerisinde ki tablonun bu kadar vahim olduğunu da bilmiyorduk. Bilsek daha farklı davranırdık" dedi.


Sakaryaspor'a gelir kazandırmak adına hayata geçirilen ve tanesi 10 bin TL'den satılan altın koltuk konusunda ki eleştirileri de yanıtlayan Taşkın, "Altın koltuk meselesini geldiğimiz gün ben ve yönetim de ki arkadaşlarım ile birlikte herkese anlattık. İçinde bulunduğumuz noktadan kurtulmak için bulduğumuz bir projeydi. Transfer konusunu ya açacağız ya açacağız dedik. Bir hedef koyduk burada. O günlerde inancımızı ortaya koyduk ancak düşündüğümüz olmadı. Taşın altına herkesin elini koymak istemediğini gördük. Ancak altın koltuk amacına ulaşmadı. Amacına ulaşamadan bombalandı. Bu işi hep beraber beceremedik. 54 adet altın koltuk satıldı. Takriben 46 civarında da altın koltuk verilmiş ama tahsil edilemedi. Nakit ve çek karşılığında 54 koltuğun tahsilatını yaptık ve bunların karşılığında faturalarımızı kestik. Bu koltuklarımızın satılamamasının sebeplerinden biri de kulübün sportif başarısızlığıdır. Alnımız ak gönlümüz pak. Böyle bir heyeti bu şekilde üzmüş olmanın Allah katında bir karşılığı vardır" diye konuştu.

 
30 Ekim tarihinde gerçekleştirilen kongre ile göreve geldiklerini ifade eden Taşkın sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu yönetime başkanlık etmek nasip oldu. Bundan pişman değilim ve yılgınlık duymadım. Keşke başarılı olarak bu şehrin dinamiklerini harekete geçirebilseydik. Bakın 54 altın koltuğu 25 kişi aldı. Sadece 25 isim öne çıktı burada. Onlar aldıkları bu sorumluluklarla bizim gözümüzde kahramandırlar. 4,5 ayda 1.7 milyon TL'yi harekete geçiren bu yönetimdir. Bu takıma en güzel imkanları sunan bu yönetim kuruludur. Yemedik, içmedik, uyumadık futbolcularımızı rahat ettirdik. Ancak fedakarlığımızın karşılığını göremedik. Takımımızın sportif başarıya ihtiyacı varken para vermeksizin kapısında yatarak bu takıma şevk ve heyecan verecek olan Yılmaz Vural'ı aldık geldik. Sözleşmesinde 25 kuruşluk bir anlaşma imzaladık. Allah ondan razı olsun. Böyle bir zamanda yanımızda oldu. Büyük bir fedakarlığa baş koydu."
Taşkın istifa edip etmeyecekleri yönünde ki soruları işe şu şekilde cevaplandırdı: "Gerçekten yanlış anlaşılmaktan yorulduk. Kongreye kadar gidebilir miyiz, görevde kalır mıyız bilmiyorum? Bunun için bir toplantı yapacağız. Süreç ne olur bilmiyorum."

 

Sakaryaspor Yönetim Kurulu üyesi Sermet Şükür 'de spor basınına yüklendi. Şükür 'Takımı spor basını bu hale getirdi' dedi

banner220
Yorumlar (0)